שר הביטחון בני גנץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גנץ בריאיון לשלי וגואטה: "האופציה לתקוף באיראן חייבת להיות על השולחן"

שר הביטחון הדגיש בריאיון בכאן רשת ב כי יש לדאוג שהסכם הגרעין הבא יעצור את פיתוח פצצת האטום • על ההקלטות מישיבת הממשלה שנחשפו בכאן חדשות אמר: "נתניהו התבלבל, שכח עם מי הוא מדבר. זה ביזיון" • יו"ר כחול לבן התייחס גם לסקר כאן חדשות ואמר כי אמנם לא יכול לרוץ לראשות הממשלה אך לא יבזבז קולות • לגבי פתיחת המשק הסביר: "מתווה התו הירוק שהצגנו יאפשר ניהול דיפרנציאלי של המשק"
שלי וגואטה
10 בפברואר 2021
18:01

שר הביטחון בני גנץ אמר היום (רביעי) כי האופציה לתקוף באיראן חייבת להיות על השולחן. בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בתוכניתם בכאן רשת ב הוסיף גנץ כי הסכם הגרעין איפשר לאיראן להגיע בסופו של דבר לפוטנציאל פיתוח של נשק גרעיני. "יש לדאוג שההסכם הבא לא יאפשר זאת", הדגיש גנץ והוסיף כי איראן היא מעצמה אזורית בעלת יכולות טכנולוגיות ויש להגביל בין השאר גם את תמיכתה במיליציות באזור.

האזינו לריאיון עם שר הביטחון בני גנץ בכאן רשת ב

בהמשך הגיב גנץ לתוצאות סקר כאן חדשות שפורסם אמש, לפיו כחול לבן עומדת על 4 מנדטים בלבד."אנחנו פה כי אם אנחנו לא נמצאים, אם אני פורש עכשיו - מי יהיה שר המשפטים ומי שר הביטחון?". יו"ר כחול לבן שלל אופציה של פרישה והסביר: "נכון שאני לא יכול לרוץ לראשות הממשלה אבל אנחנו נהיה המפלגה המשפיעה ביותר - לא נבזבז קולות אלא נהיה הגשר. מאמין שבנט ילך עם נתניהו. לא אשב עם ביבי. על כל השאר אכריז אחרי הבחירות"

לפי הסקר, אם הבחירות היו מתקיימות כיום, גוש מתנגדי נתניהו הכולל את יש עתיד, תקווה חדשה, הרשימה המשותפת, העבודה, ישראל ביתנו וכחול לבן מונה 58 מנדטים. מנגד, גוש תומכי נתניהו הכולל את הליכוד, ש"ס, יהדות התורה והציונות הדתית זוכה ל-49 מנדטים.

על ההקלטות מתוך ישיבת הממשלה שפורסמו בתחילת השבוע בכאן חדשות וחשפו חילופי האשמות בינו לבין נתניהו, אמר גנץ: "נתניהו התבלבל, שכח עם מי הוא מדבר. אני האדם האחרון שאפשר להאשים אותו בחוסר אחריות בחיי אדם. ביקשתי שיפרסמו את כל הפרוטוקולים של הישיבות. נתניהו חי בסדר עדיפות אישי שגובר על זה הלאומי".

במהלך קרב ההתכשתויות בין השניים, גנץ רתח על נתניהו שניסה למסמס את הדיון ולדחות אותו. בשיא הוויכוח אמר נתניהו לגנץ: "הדם של ישראלים רבים יהיה על הידיים שלך!" וגנץ השיב: "אל תלמד אותי כלום על חיי אדם, אתם זורים חול בעיני הציבור".

לגבי ניהול משבר הקורונה אמר שר הביטחון כי אנחנו במצב של מגמת התחסנות גבוהה מול מגמת תחלואה יורדת, אך טען כי עדיין צריך למצוא איזון טוב יותר. "הצגנו את הכיוונים לעבודה במתווה של התו הירוק שיאפשרו ניהול דיפרנציאלי של המשק", הוסיף. "מקווה שבשבוע הבא נראה ניצנים ראשונים של הדבר הזה".