תלמידים חוזרים ללימודים בתל אביב
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

"מקווים שזה הסגר האחרון": למרות החשש מהמוטציה – חמישית מהתלמידים חזרו ללמוד

כחצי מיליון תלמידים שבו לגנים ולבתי הספר. כ-175 אלף מהם ביישובים ירוקים, כ-235 אלף בצהובים ועוד כ-77 אלף בכתומים • גלנט: אנחנו במצב שהסגר לא מצליח להביא תוצאה, לכן פתיחה זהירה מתחייבת. אני נגד לכפות על מורים להתחסן • גננת מתל אביב: "יש חששות אבל אני מקווה שכולם ישמרו על ההנחיות כמו שצריך"
לירן כוג'הינוף
11 בפברואר 2021
05:27
עודכן ב 11:03

כחצי מיליון תלמידי כיתות א'-ד' וילדי הגנים שבו הבוקר (חמישי) למסגרות החינוך. כ-175 אלף מהם ביישובים ירוקים, כ-235 אלף בצהובים ועוד כ-77 אלף בכתומים. תלמידי כיתות ה'-י"ב ימשיכו ללמוד מרחוק. בסך הכול ישובו לבתי הספר ולגנים כחמישית מילדי ישראל. ביישובים האדומים וברוב היישובים הכתומים, שבהם לא תיפתח מערכת החינוך, תימשך הלמידה מרחוק, אך יתאפשרו לימודים במרחב פתוח בקבוצות של 10 אנשים.

האם חוזרים ללמוד ביישוב שלכם? מפת ציוני הרמזור של כאן חדשות

עם החזרה ללימודים הביעו ההורים והמורים תקווה שזהו הסגר האחרון והלימודים יימשכו כסדרם ללא הפסקות נוספות. מנהלת בית הספר גבריאלי בתל אביב אמרה לכאן חדשות כי הייתה אי ודאות עד הרגע האחרון בפתיחת הלימודים, והם נאלצו להודיע להורים על כך רק אתמול בערב. 

בת שבע אוז גננת מתל אביב אמרה לכאן חדשות: "אנחנו מתרגשים בטירוף, הילדים מאושרים ואני מקווה שזה יישאר ככה עד סוך השנה. יש חששות אבל אני מקווה שכולם ישמרו על ההנחיות כמו שצריך". 

שר החינוך יואב גלנט התייחס בריאיון לכאן רשת ב לפתיחת הלימודים החלקית ואמר בריאיון לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי אנחנו במצב שבו הסגר לא הצליח להביא תוצאה, לכן יש צורך בגישה זהירה בפתיחתו. הוא הוסיף: "מי שמוביל את ההחלטות בקשר לפתיחה ולסגירה זו מערכת הבריאות. מערכת החינוך נותנת חיווי לגבי אם אפשר או לא לבצע את זה מבחינה פדגוגית. בתי הספר אינם מקור הדבקה אלא מראה של סביבתם". 

האזינו לריאיון עם יואב גלנט

הוא הוסיף שהוא מתנגד לחיוב מורים להתחסן והסביר: "מונחים פה שני ערכים, טובת הכלל ובריאות הציבור מול זכויות הפרט. אני לא בעד סנקציות, אבל קורא למורים ללכת להתחסן. הדרך היא לא בכפייה". על הסיוע לתלמידים והשפעת הסגרים עליהם אמר: "אנחנו מסתכלים על הנזק הנפשי-חברתי. בעיקר על תחושת הביטחון והמסוגלות של הילד. אנחנו בונים תוכניות שבקצה שלהן יטפלו בדברים האלה". 

הלימודים מתקיימים בערים ירוקות, צהובות, ובכתומות שציונן במתווה הרמזור הוא עד 6.5, וגם ששיעור המחוסנים בהן מגיל 50+ הוא 70%. הערים הכתומות שעומדות בתנאים אלו ויתקיימו בהן לימודים הן: טירת הכרמל, כפר יונה, כרמיאל, מבשרת ציון, נס ציונה, סביון, קריית מוצקין, רמת גן, רמת ישי ורעננה.

אמש אמר ממונה הקורונה פרופסור נחמן אש בריאיון לדוריה למפל בחדשות הערב כי "אמירתו של שר החינוך גלנט כי הלימודים יחזרו במלואם רק באמצע השנה הבאה - לא הסתמכה על הצפי של משרד הבריאות, אך המשמעות שצריך להיערך לטווח ארוך היא נכונה". עוד הוסיף אש כי בנוגע לחג הפורים המתקרב כי "לא יהיו חגיגות עדלאידע".