-

עם מדבקות "אני מחוסן" למבקרים: קניונים נפתחו בניגוד להנחיות

המשטרה חילקה דוחות במרכז קניות בכרמיאל • פורום ראשי המסחר בישראל עתר לבג"ץ בטענה ל"אכיפה בררנית"
כתבי כאן חדשות
11 בפברואר 2021
05:27
עודכן ב 10:11

מרד העסקים: שלושה מרכזי קניות – ביג בכרמיאל, הקניון הגדול בפתח תקווה וקניון בת ים נפתחו היום (חמישי) לפי מתווה משלהם שיאפשר כניסה לקניונים, על אף שהוא מנוגד להנחיות. הם מאפשרים לבני פחות מ-60 שקיבלו מנת חיסון אחת ולבני יותר מ-60 שקיבלו את שתי המנות להיכנס לתחומם. המאבטחים בכניסות מחלקים לקונים מדבקות "אני מחוסן". גם מי שמציג תעודת מחלים מורשה להיכנס. בכרמיאל הגיעה המשטרה למרכז ביג וחילקה דוחות למפרי ההנחיות. 

כמו כן, פורום ראשי המסחר הגישו עתירה עתירה לבג"ץ נגד מה שהם מכנים "אכיפה בררנית" של הגבלות הקורונה. לטענתם, "כפי שהתרענו מראש, במידה ומדינת ישראל תוביל מדיניות של אכיפה בררנית על עולם המסחר הפועל לפי כללי התו הירוק – אנו לא נקבל זאת ונעתור. לא נאפשר לראש הממשלה לגזור גזר דין מוות על מאות אלפי העסקים ששרדו". 

כמו כן, המשטרה מתכוונת לתגבר אכיפה במרכזי הקניות שייפתחו, אך לא תהיה סגירה של מתחמים שלמים, אלא אכיפה בחנויות. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם אמש כי בינתיים, שבוע מהחקיקה - לא ניתן אף קנס מוגדל אחד. 

מועצת התאחדות המלונות איימה השבוע כי אם לא יסוכם עימה תאריך יעד לפתיחת המלונות בכל הארץ - הם ייפתחו כבר בשבוע הבא, בניגוד להנחיות. חלק מהרשתות הודיעו שיפתחו את בתי המלון שלהן כבר היום. "הענף חנוק ואינו יכול להמשיך לחיות בתנאים של אי ודאות", אמרו בהתאחדות. "אין שום סיבה שלא לפתוח כבר מחר בבוקר מלונות במתכונת חדרי אירוח בלי תו ירוק, עם איים ירוקים, ובתוך עשרה ימים לפתוח את כל המלונות בארץ בתו ירוק".

נכון לשלב זה, הממשלה התירה שירותי אחד-על-אחד, איסוף עצמי ממסעדות והשכרת צימרים למשפחות גרעיניות בלבד. אסורה פתיחת עסקים ומקומות שמקבלים קהל, כולל קניונים, חנויות רחוב, שווקים ומסעדות (למעט הפעלת משלוחים ואיסוף עצמי).

בהכנת הידיעה השתתפו אורלי אלקלעי, מיכל וסרמן ודנה ירקצי