בנט ונתניהו, ארכיון
צילום: יונתן זינדל פלאש 90

בנט הזמין את נתניהו לעימות: "שהציבור יחליט"

יו"ר ימינה קרא לראש הממשלה להציג את התוכנית שלו להתמודדות עם המשבר • יו"ר תקווה חדשה בכאן רשת ב: "אם נתניהו היה היום כמו לפני 10 שנים, יכול להיות שלא הייתי מתמודד מולו. נתניהו של היום מעדיף את האינטרסים האישיים שלו" • יור" תע"ל, אחמד טיבי מהרשימה המשותפת, דווקא מודאג ממצבו בסקרים • בימינה מוכנים להציע לסמוטריץ' הפסקת אש: "כל עוד ישחקו נקי – גם אנחנו"
זאב קם ויערה שפירא
11 בפברואר 2021
08:36
עודכן ב 17:48

יו"ר ימינה נפתלי בנט הגיב היום (חמישי) לקמפיין של ראש הממשלה בנימין נתניהו נגדו, והזמין אותו לעימות פתוח, "על מהות" כפי שהגדיר זאת, שבו "כל אחד יציג את התוכנית שלו להתמודדות עם המשבר”.

״אדוני ראש הממשלה, פרסמת סרטון די טיפוסי שבו אתה אומר שאני אלך עם השמאל, עם הערבים, וכל הדברים הרגילים שאתה אומר לפני הבחירות", אמר בנט. "אבל מה שמעניין את הציבור הישראלי זה איך הם יוצאים מהכאוס. אתה תציג את התוכנית שלך, איך למגר את הקורונה ואיך לשקם את הכלכלה, ואני אציג את התוכנית שלי, הציבור יחליט״.

מוקדם יותר אמר יו"ר תקווה חדשה גדעון סער כי הוא אינו מודאג מהירידה של מפלגתו בסקרים. בריאיון לליאת רגב בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב אמר סער: "יש לי ניסיון רב במערכות בחירות ואני יודע שבקמפיינים יש עליות ומורדות. העם תקוע עם הנהגה שמושכת אותו מטה. ארבע מערכות בחירות תרמו לפילוג בעם - צריך לאחד אותו. הוא הוסיף כי הציבור צריך להבין מי יכול להקים ממשלה יציבה. "כל דבר אחר משרת את נתניהו ואת הניסיונות שלו לשרוד בשלטון".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב:

על הסכם העודפים בין הליכוד לבין רשימת "הציונות הדתית" של סמוטריץ' ובן גביר אמר סער: "הקול העודף שיינתן לליכוד יכול ללכת לאיתמר בן גביר. זה מראה שנתניהו היום איבד כל בושה ומוכן לעשות הכול כדי להישאר בשלטון". סער ציין כי אם נתניהו היה היום כמו שהוא היה לפני 10 שנים, יכול להיות שלא היה מתמודד מולו היום. "אבל נתניהו של היום, שמעדיף את האינטרסים האישיים שלו - זה חייב להסתיים".

"טיבי: מצבנו בסקרים מדאיג"

חבר הרשימה המשותפת, ח"כ אחמד טיבי, התייחס גם הוא הבוקר בכאן רשת ב לירידת מפלגתו בסקרים. בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון אמר טיבי כי ירידה מ-15 מנדטים ל-9 "זאת ירידה דרסטית - זה מדאיג".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב:

הוא ציין כי הוא אינו רוצה לנחש מה יעלה בגורל מפלגתו בבחירות ולא התחייב אם מפלגתו תמליץ על מועמד כזה או אחר: "מי ידע שנגיע לבחירות רביעיות? ההמלצה שלנו על גנץ הייתה חוויה מכוננת. אני לא בטוח שיהיה צורך שנמליץ הפעם. ברוב הפעמים לא המלצנו", אמר טיבי.

שביתת נשק בציונות הדתית?

גורמים בכירים בימינה מוכנים להציע "הפסקת אש" פוליטית למפלגת הציונות הדתית של בצלאל סמוטריץ', במטרה לייצר הפסקה של המתקפות משני הצדדים. כך פורסם היום  בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. זאת בעקבות המתיחות הרבה שנוצרה בין שתי המפלגות מאז הפיצול ביניהם.

לדברי הבכירים בימינה, "כל עוד הציונות הדתית לא תתעסק איתנו אנחנו לא נתעסק איתם. אם הם יעשו דברים מלוכלכים אז גם לנו יש מלא חומרים נגדם. כל עוד ישחקו נקי גם אנחנו נשחק נקי".

עם זאת, בכירים במפלגתו של סמוטריץ' טענו בתגובה שעצם האיום לשחרר על מפלגתם חומרים מלוכלכים מעיד שאין רצון אמיתי להרגיע את האווירה, ומבהירים שאין להם שום כוונה לטשטש את ההבדלים והפערים בין שתי המפלגות. "עצם הרמיזה שבימינה חושבים להמשיך את קמפיין ההכפשות זה מעציב", השיבו בכירים במפלגת הציונות הדתית.