מטוסי F-16
צילום: עופר צידון, פלאש 90

מחוסר ראיות: נסגר תיק נגד חיילת מחיל האוויר שנחשדה בחבלה במטוס F-16

לאחר חקירה ארוכה של מצ"ח ובדיקה חריגה של דנ״א סגרה הפרקליטות את התיק לאחר שלא מצאו בו מספיק הוכחות נגדה • החיילת נחשדה שהכניסה אטמי אוזניים לכונס המנוע, שאותרו לפני טיסה מבצעית - מה שמנע אסון
כרמלה מנשה
11 בפברואר 2021
15:04

הפרקליטות הצבאית סגרה היום (חמישי) תיק חקירה נגד חיילת מחיל האוויר שנחשדה כי חיבלה במטוס קרב מסוג F-16 שהיה בכוננות מבצעית. בצה"ל אישרו את הפרטים ומסרו כי התיק נסגר לאחר שלא נמצאו בו די ראיות נגד החיילת.

ממידע שהגיע לידי כאן חדשות, המשרתת בחיל האוויר נחשדה כי בעת שביצעה במטוס הקרב עבודה במסגרת תפקידה החדירה בכוונה אטמי אוזניים לכונס המנוע. המניע: לחבל במטוס על רקע עימות עם מפקדיה שהשאירו אותה בבסיס בחג.

עוד נמסר כי השארת גופים זרים בכונס של המנוע - צינור עם יכולת יניקה חזקה במיוחד - עלול לגרום לאסון כבד: מתקלה טכנית חמורה ועד להתרסקות המטוס. בדרך נס, האטמים נתגלו בביקורת שלפני הטיסה.

המשטרה הצבאית התייחסה בחומרה לאירוע וחקרה את החיילת ומפקדיה ארוכות. בנוסף, ננקטה פעולה חריגה של בדיקת דנ"א של שרידים שאותרו על גבי אותם אטמים שהוכנסו לכונס. עורך הדין רן כהן, שייצג את החיילת, בירך על ההחלטה לסגור את התיק ולאפשר לה לחזור לשירות בטענה כי: "מלכתחילה לא היה מקום לחקור אותה בחשדות האלה".