חיסוני קורונה
צילום: גטי אימג'ס

פאוצ'י: מעריך שבתחילת שנת הלימודים הבאה יהיה חיסון עבור ילדים

המומחה הבכיר בצוות הקורונה בבית הלבן הביע העריך שבחודשים הקרובים ניתן יהיה לחסן את בני 5 עד 11 • ביידן: עד יולי נוכל לחסן 300 מיליון אמריקנים
מואב ורדי
12 בפברואר 2021
07:06

המומחה הבכיר בצוות הקורונה של הבית הלבן, ד"ר אנטוני פאוצ'י, העריך הלילה (שישי) שבתוך כמה חודשים יאושרו החיסונים נגד קורונה גם לילדים ולנוער. בביקור שערך עם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן במעבדה של חברת מודרנה, הוא אמר שבחודשים הקרובים ניתן יהיה לחסן ילדים בני 5 עד 11. להערכתו בפתיחת שנת הלימודים הבאה יהיו כבר חיסונים עבור ילדים מכיתה א' ומעלה. 

ביידן שהשתתף בביקור הצהיר כי עד סוף חודש יולי הרשויות במדינה יוכלו לחסן כ-300 מאות מיליון אמריקנים מפני הנגיף. לדבריו לממשל הקודם בראשות הנשיא טראפ לא הייתה תכנית לחיסון רוב האזרחים במדינה.

אתמול הודיע משרד הבריאות כי הוא מאפשר לחסן במקרים רפואיים חריגים בני נוער בני 12 עד 15. במסמך שהופץ למנהלי בתי החולים וקופות החולים מפורטות המחלות והבעיות הרפואיות האלה: תחלואה בסרטן, השמנת יתר חמורה, במיוחד אם היא מובילה לסוכרת, הפרעות נוירו-התפתחותיות ובהן פירכוסים ותסמונות מולדות, מצבים של דיכוי חיסוני חמור, אי־ספיקת לב ומחלות אחרות. עם זה, משרד הבריאות מבהיר כי אין מדובר בהנחיה גורפת - יש לבחון כל מקרה לגופו ולהעביר למשרד בקשה מיוחדת לאישור המלווה בחתימת ההורים. 

תגיות:
חיסון