תקיפה מינית, אילוסטרציה

חשד לאונס קבוצתי של בת 13: נערה מאזור השרון התלוננה שנאנסה בידי ארבעה גברים

הנערה, הלומדת בפנימייה בדרום, ברחה מהמוסד והתלוננה במשטרה • בבדיקה רפואית שנערכה נקבע שהיא נאנסה • היא הוחזרה לפנימייה וברחה פעם נוספת ונמצאה אחרי חיפושים • הנערה התלוננה על אונס נוסף לפני שנה וחצי, אמה חשפה אז בכאן חדשות איומים על חייה
אורלי אלקלעי
12 בפברואר 2021
09:04
עודכן ב 20:27

משטרת חדרה חוקרת חשד לאונס קבוצתי בנערה בת 13 הלומדת בפנימייה בדרום הארץ לפני כשלושה שבועות. הנערה ברחה מהפנימייה והגיעה לתחנת המשטרה, שם התלוננה שארבעה גברים אנסו אותה בזה אחר זה. היא נלקחה לבדיקה בחדר אקוטי בבית החולים הלל יפה בעיר, שם נקבע שהיא נאנסה. בהמשך היא הוחזרה למוסד החינוכי בו היא לומדת ומתגוררת ונמלטה ממנו פעם נוספת – ונמצאה אחרי חיפושים. הנערה מסרבת לשתף פעולה עם החוקרים וגורמי הרווחה ומוגדרת בסיכון גבוה. 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מיד עם קבלת התלונה במשטרה בחשד לעבירות מין שבוצעו בקטינה, נפתחה חקירה המתנהלת בימים אלו. מטבע הדברים לא נפרט אודות חקירות מתנהלות, אולם נציין כי במסגרת החקירה בוצעו מגוון פעולות והמשטרה תמשיך לחקור את המקרה ביסודיות ולבצע את כל הפעולות הנדרשות במטרה להגיע לחקר האמת". 

מהרשות המקומית נמסר: "המקרה מוכר ומטופל באופן אינטנסיבי על ידי שירותי הרווחה. מפאת צנעת הפרט והעובדה שהאירוע נמצא בחקירת משטרה, אנו מנועים לתת פרטים נוספים". 

הנערה התלוננה לפני כשנה וחצי אונס קבוצתי שעברה בצפון על ידי שמונה נערים. היא ברחה מביתה ולאחר שנמצאה נחקרה שבע פעמים בידי חוקר ילדים. בעקבות איומים שספגו הנערה ואימה היא סירבה להעיד נגד החשודים, והתיק נסגר בשל חוסר בראיות. במהלך החקירה אחד הנערים איים על אמה של הילדה. הנער היה עצור בפרשה ונשלח למעצר בית. לאחר מכן התקשר לאם ואיים עליה: "נשרוף לך את הבית, תגידי לבת שלך שתפסיק לשקר".

אמה סיפרה אז לכאן חדשות כי היא חוששת בעקבות שיחת האיומים שקיבלה. לדבריה, "יש פחד. אני מאוד מפחדת על הבת שלי. הבת שלי עכשיו במקום מוגן. אבל אני לא יודעת למה הם מסוגלים". בשיחה אמרה האם לחשוד, אחרי שאיים לשרוף לה את הבית: "אני אלחם על הבת שלי עד הסוף".