ביידן ונתניהו
צילום: פלאש 90, אי-פי

לראשונה מאז כניסתו לבית הלבן: הנשיא ביידן נועד עם רה"מ נתניהו

מאז כניסתו לתפקיד, נשיא ארה"ב התמהמה מלהתקשר לראש ממשלת ישראל. הבית הלבן: "הנשיא אישר את מחויבותו לבטחון ישראל וכוונתו לחיזוק היחסים" • ממשרד ראש הממשלה נמסר: "השיחה הייתה ידידותית וחמה ביותר ונמשכה כשעה"
מיכאל שמש ונתן גוטמן
17 בפברואר 2021
22:26
עודכן ב 02:56

כחודש מאז נכנס לבית הלבן, נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן שוחח אמש (רביעי) בטלפון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. "השיחה הייתה ידידותית וחמה ביותר ונמשכה כשעה", נמסר ממשרד ראש הממשלה. "שני המנהיגים ציינו את הקשר האישי רב השנים ביניהם ואמרו שיפעלו יחד להמשך חיזוק הברית האיתנה בין ישראל לארה"ב".

נתניהו בשיחתו עם ביידן

הנשיא ביידן וראש הממשלה נתניהו דנו בהמשך קידום הסכמי השלום, באיום האיראני ובאתגרי האזור וסיכמו על המשך הידברות ביניהם. כמו כן, הנשיא בירך את ראש המשלה על מנהיגותו במאבק בקורונה והשניים החליפו דעות על דרכי ההתמודדות עם המגפה, כך מסרו מלשכת נתניהו. 

הבית הלבן: "הנשיא אישר את מחויבותו ארוכת השנים לבטחון ישראל"

ביידן, מצידו, אמר לכתבים שהשיחה "הייתה טובה". בהודעת הבית הלבן נמסר: "הנשיא אישר את מחויבותו האישית ארוכת השנים לבטחונה של ישראל והביע את כוונתו לחזק את היחסים, כולל חיזוק היחסים הבטחוניים". עוד נכתב כי השניים דנו בחשיבות שיתוף הפעולה בנושאים אזוריים, בהם הסוגייה האיראנית.

בהודעה נאמר כי הנשיא האמריקני הדגיש את תמיכתה של ארצות הברית בהסכמי הנורמליזציה שחתמה בעת האחרונה ישראל עם מדינות באזור, וכי הוא הדגיש את חשיבות קידום השלום בין ישראל לפלסטינים. 

השיחה המיוחלת בין מנהיגי ישראל וארצות הברית הפכה בשבועות האחרונים למעין פארסה, שהודגשה כששגריר ישראל באו"ם לשעבר דני דנון צייץ בטוויטר דרישה מהנשיא ביידן להתקשר לנתניהו. "התקשרת למנהיגים מקנדה, מקסיקו, בריטניה, הודו, צרפת, גרמניה, יפן, אוסטרליה, דרום קוריאה ורוסיה", צייץ דנון. "אולי הגיע הזמן שתתקשר למנהיג של ישראל, בעלת הברית הקרובה ביותר של ארה"ב?".