בני גנץ

גנץ מאשים את נתניהו בפגיעה ביחסים עם ארה"ב: "מדאיג שביידן לא שוחח איתו"

יו"ר כחול לבן האשים שמבחינת רה"מ, הסגר יכול להימשך עד שבועיים לפני הבחירות. גנץ התייחס להדלפות מישיבת הממשלה: "הסיפור של להאשים אותי באובדן חיי אדם זו שערוריה, לא אסלח על זה בחיים"
השבוע
12 בפברואר 2021
20:18

יו"ר כחול לבן ושר הביטחון בני גנץ התייחס הערב (שישי) לכך שטרם התקיימה שיחה בין נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו, על אף שעברו כשלושה שבועות מההשבעה. "מאוד מוזר ומדאיג שנשיא ארצות הברית טרם דיבר עם ראש הממשלה. אני חושב שזה תוצאה ישירה של הליכה באפיק אחד. אנחנו פוגשים עכשיו את תוצר המריבות של ישראל עם ארצות הברית", אמר גנץ בריאיון לירון דקל בתוכנית "השבוע" בכאן 11.

בנושא המאבק במגפת קורונה והעימותים בממשלה, הבהיר גנץ כי הוא ייאבק על פרסום הפרוטוקולים מהישיבות. לפני כשבוע פורסמו בכאן חדשות הקלטות העימותים בין נתניהו לגנץ. יו"ר כחול לבן הוסיף: "הסיפור של להאשים אותי באובדן חיי אדם זו שערוריה, לא אסלח על זה בחיים. אני מוכן לפוליגרף מחר בבוקר בעניין ההדלפות מהקבינט".

גנץ האשים את נתניהו בגרירת רגליים בפתיחת העסקים ואמר כי "מבחינת נתניהו, שיהיה סגר עד שבועיים לפני הבחירות" למרות מגמות הירידה בתחלואה. "אנשים צריכים לעבוד לפי החוק, אבל חייבים להיות קשובים ולא למשוך זמן", הוסיף.

שר הביטחון דיבר על סוגיית הגרעין האיראני ועל מינוי יו"ר המועצה לביטחון לאומי מאיר בן שבת לפרויקטור לעניין האיראני בידי נתניהו. "אנחנו לא במשטר נשיאותי, נתניהו לא יכול לנהל את המדינה כאילו זה העסק הפרטי שלו. אני אעסוק בביטחון, אוודא שהמערכת מעורבת ואתרום להצלחתו של מאיר בן שבת", הבהיר גנץ.