-

"לא תמצאו תמונה בלי חיוך": האם דיאנה רז שנרצחה הסתירה את מה שקרה בתוך הבית?

הרצח של דיאנה רז לפני שבוע הכה את משפחתה וחבריה בתדהמה. אנשים בסביבתה מספרים שלא היו סימנים מקדימים לאלימות מצד בעלה השוטר. הכל, לדבריהם, נראה רגיל לחלוטין עד שהגיעה הבשורה הנוראה
אמיר גרא
12 בפברואר 2021
23:14

שבוע חלף מהרצח הנורא של דיאנה רז בנעלה. הבית ביישוב נעול, בחצר כדור מיותם וצעצועים מפוזרים, ומסביב ללא מענה סימני השאלה – מה קרה לבני הזוג. האם דיאנה, יועצת זוגיות, הסתירה מסביבתה את האווירה בבית או שהיה זה רגע של טירוף?

"לא תמצאו תמונה בלי חיוך, זה לא נתפס", אומר זיו אפרת, חבר בוועדת החינוך של נעלה. "התחושות בלתי נתפסות. ערבוב של כעס, של עצב, של חששות. אני מנסה למצוא פתרון לאיך דבר כזה קרה ואין לי אפשרות להסביר לעצמי את מה שקרה שם", מספרת עדי דהאן, תושבת המקום.

שלוש שנים לפני ההכרות עם אמיר, חוותה דיאנה מערכת יחסים זוגית קשה. היא נחלצה ממנה, התחתנה ב-2011 עם אמיר רז, נולדו להם ארבעה ילדים – הקטנה שבהם רק בת שנה. אמיר שירת שנתיים במשטרת מודיעין והעתיד נראה מבטיח. "כשאתה אומר אמיר, אתה אומר 'הבעל של'. אנחנו לא מצליחים להבין את המקרה, אין כתובת על הקיר. אין פה פאזל", מסבירים ביישוב.

גם החברות הקרובות ביותר שלה מחפשות סימנים ולא מוצאות. "כל הזמן אומרים שהוא היה אובססיבי אליה, הוא היה, אבל לא ברמה שמייחסים לזה", מספרת מאיה בן אפרים קלין. "הוא לא ניתק אותה מכולם, הוא נתן לה לחיות את החלום. אין מצב שהוא שם אותה במקום שהיא פחדה לצאת מהבית".

ביום ראשון יתקיים דיון בבית משפט השלום בראשון לציון בבקשת המחלקה לחקירות שוטרים להארכת המעצר. בינתיים נערך עם רז שחזור ובו הוא מסר את גרסתו לאירועים. כמו כן, הוא נשלח לאבחון פסיכיאטרי ראשוני, ונמצא כשיר למעצר.