-
צילום: אי-פי

סין: ארה"ב הסבה נזק לארגון הבריאות העולמי במאבק בקורונה

היועץ לביטחון לאומי האמריקני, ג'ייק סאליבן, קרא לסין להגיש נתונים מהימים הראשונים להתפרצות המגפה • ראש ממשלת בריטניה: ראשי המדינות העשירות בעולם צריכים לעזור למדינות העניות יותר ולספק להן חיסונים
רויטרס
14 בפברואר 2021
04:07

שגרירות סין בוושינגטון מתחה הלילה (ראשון) ביקורת על ארצות הברית ואמרה כי היא פגעה בשנים האחרונות באגון הבריאות העולמי ובשיתוף הפעולה בין המדינות הרבות שחברות בו. השגרירות הסינית ציינה כי "ארצות הברית לא צריכה להפנות אצבע מאשימה כלפי סין וכלפי מדינות אחרות, שתמכו בארגון הבריאות העולמי בזמן מגפת קורונה".

דובר השגרירות הגיב להצהרת היועץ לביטחון לאומי האמריקני ג'ייק סאליבן, ואמר כי ארצו מברכת על החלטת וושינגטון להתקשר מחדש עם ארגון הבריאות העולמי, אך עליה להחזיק ב"סטנדרטים הגבוהים ביותר" במקום לכוון למדינות אחרות.

סאליבן קרא לסין ביום שבת להגיש נתונים מהימים הראשונים להתפרצות המגפה, וציין כי "עולים חששות עמוקים" לגבי האופן שבו הועברו ממצאי החקירה של ארגון הבריאות העולמי בנוגע למקור ההתפרצות הראשוני של המגפה.

 

בד בבד, ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, מתכנן לקרוא לראשי המדינות העשירות בעולם לעזור למדינות העניות יותר ולספק להן חיסונים מפני קורונה. ג'ונסון שיעמוד בראשות הפגישה המקוונת של ראשי שבע המדינות המתועשות צפוי לומר לעמיתיו כי באחריותם גם לסייע למדינות האחרות להתאושש מנזקי משבר הקורונה.

בעת האחרונה נמתחה ביקורת כלפי המדינות העשירות בעולם על שקנו יותר חיסונים מהנדרש לאזרחיהן, ובכך הותירו את המדינות העניות יותר בלי החיסונים. מומחים לבריאות הציבור מזהירים כי לא ניתן יהיה למגר את המגפה אם לא יחוסנו כל תושבי העולם מפני הנגיף.