-
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

שינויים במפת הרמזור: באילו יישובים יחזרו ללמוד?

מאיצים את החזרה למסגרות החינוך: מפת הרמזור תתעדכן פעמיים בשבוע, בימים ראשון ורביעי • תלמידי ה'-ו' וי"א-י"ב חוזרים ללימודים בערים ירוקות, צהובות וכתומות • צפו במפה המתעדכנת של פיקוד העורף וברשימות המעודכנות של משרד החינוך
כתבי כאן חדשות
14 בפברואר 2021
07:39
עודכן ב 23 פברואר 14:41

יותר מ-1.2 מיליון תלמידים חזרו השבוע לבתי הספר ולגנים. 43 ימים מתחילת הסגר השלישי, חזרו לראשונה תלמידי כיתות ה', ו', י"א וי"ב בערים ירוקות, צהובות וכתומות בהן אחוז המתחסנים גבוה. ביום שלישי המליץ משרד הבריאות בהמשך לעדכון נתוני הרמזור, להחזיר מרביעי את מערכת החינוך לפעילות בשורת ערים, מועצות ושכונות שבהן לא התקיימו עד כה לימודים. בין הערים המרכזיות: אשדוד, בני ברק, בת ים, פתח תקווה, ראשון לציון, דימונה, טבריה ולוד שמוגדרות כעת "כתומות בהירות". ההחלטה תלויה באישור קבינט הקורונה.

ביום חמישי שעבר עדכן משרד הבריאות את הגדרות הרמזור לצורך פתיחת מערכות החינוך ברשויות, לפי המתווה שאושר בממשלה. על פי העדכון, ציון הרף לערים המוגדרות "כתומות בהירות" שעמד על 6.5 ומטה, יהיה 7 ומטה. רף ההתחסנות לא ישתנה וימשיך להיות 70% מקרב בני 50 ומעלה, ששבוע חלף מהחיסון השני שקיבלו, בניכוי המחלימים. 

הרשימות המעודכנות של משרד הבריאות

משרד הבריאות מעדכן כעת את רשימת הערים בתוכנית הרמזור פעמיים בשבוע במקום פעם אחת, וזאת כדי לזרז את חידוש הלימודים בערים שהפכו לצהובות או לירוקות בגנים ובכיתות א'-ד'. המשרד נענה ללחצים מצד ראשי הרשויות והודיע שבימים ראשון ורביעי המפה תעודכן. 

רוצים לדעת אם ילמדו ביישוב שלכם? צפו במפת הרמזור 

לקראת פתיחה וסגירה בקצב מסחרר?

כיוון שמעכשיו רשימת הערים תתעדכן פעמיים בשבוע, אם יש עיר שהמדדים שלה הם "על הקשקש" – בתי הספר בה ייפתחו או ייסגרו כבר ביום שאחרי כל עדכון. כלומר, קצב העדכון המהיר יכול להוביל לפתיחה ולסגירה של מוסדות בקצב מהיר ולזמן קצר. גם אם הבנו איך מחליטים מי נפתח ומי נסגר, חשוב לשים לב להודעות של הרשויות המקומיות ומוסדות החינוך. גם שם יכולים לדחות או לעכב את החזרה ללימודים.

איך מחליטים איפה יהיו לימודים?

בשבוע שעבר החליטה הממשלה על חזרת הפעילות של מסגרות עד גיל 6 והלימודים בכיתות א'-ד' ביישובים ירוקים וצהובים. ביישובים הכתומים נקבע שהלימודים יתחדשו, אם יעמדו בשני תנאים: ציון של עד 7 במדד התחלואה, ויותר מ-70% מתחסנים בקרב גילי 50+ ביישוב – שחלף יותר משבוע מרגע שקיבלו את מנת החיסון השנייה. ביישובים אדומים לא מתקיימים לימודים במוסדות החינוך.