הרב יובל אשרוב, ארכיון
צילום: מתוך אתר האינטרנט של אשרוב

"מטעה ומסכן את שומעיו": משרד הבריאות נגד הרב יובל אשרוב

משרד הבריאות פרסם אזהרה חריגה לציבור מפני פרסומי הרב. "אשרוב אינו מחזיק ברישיון לעסוק ברפואה, מתעלם מהידע המקצועי המתעדכן תדיר בכל העולם וקורא להימנע מחיסונים"
דקלה אהרן שפרן
14 בפברואר 2021
12:54

הוועדה המייעצת לבדיקת הטעיית הציבור בפרסום במשרד הבריאות פרסמה היום (ראשון) אזהרה לציבור בעקבות פרסומי הרב יובל אשרוב בנושא נגיף קורונה ודרכים להתמודדות. בהודעת הוועדה נכתב כי פרסומיו "מהווים פרסום מסוכן ומטעה לבריאות הציבור". עוד נכתב בהודעה כי הפועלים על פי פרסומים אלו עלולים להימנע מהתנהגות מגינה ומצמצמת הדבקה, לסכן את עצמם ואת בני משפחתם.

"אשרוב אינו מחזיק ברישיון לעסוק ברפואה או במקצוע בריאות כלשהו. המידע המטעה הניתן על ידו או בפרסומיו אינו יכול להנחות את הציבור בכל הקשור להתמודדות עם נגיף הקורונה או להתפרש כהמלצה או הוראה בעלת ערך רפואי", הוסיפו במשרד הבריאות.

לדברי משרד הבריאות אשרוב "מתעלם מהידע המקצועי המתעדכן תדיר בכל העולם, מהעדויות של הצוותים ושל המשפחות אשר ראו את יקירם גווע לנגד עיניהם, ושל האנשים אשר חלו והצליחו לצאת מהשלב הקשה ולפנות לשיקום מצבם הגופני והנפשי, ומהסיכון האפשרי לנזק עתידי בטווח הארוך, ומתיימר לדעת טוב יותר, ואף מטעה ומסכן באופן בלתי אחראי את שומעיו". עוד נכתב בהודעה כי אשרוב "אף מתיימר להבין ולהמליץ כיצד למנוע הידבקות בנגיף הקורונה וקורא להימנע מחיסונים, למרות הנזק והסכנה במחלה ולמרות ההוכחות ליעילות החיסונים בצמצום התחלואה הקשה".