פועל פלסטיני מתחסן במרכז הארץ

פועלים פלסטינים התחסנו בבית חולים במרכז הארץ

בבית החולים אישרו להם להתחסן ללא תור וללא תעודת זהות ישראלית, ואף זימנו אותם לקבלת המנה השנייה
כרמלה מנשה
15 בפברואר 2021
07:27
עודכן ב 09:46

בישראל עוד לא הוחלט על מדיניות לגבי חיסונים נגד קורונה לפלסטינים, אך בינתיים פועלים מהגדה מתחסנים בבית חולים במרכז הארץ. כך פורסם היום (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. תושבי טול כרם ושכם הגיעו עם מעסיקם בישראל להתחסן, מחשש לבריאותם ולבריאות לקוחותיהם. בבית החולים קיבלו אותם ללא תור וללא תעודת זהות ישראלית, אחרי בקשות חוזרות ונשנות של המעסיק ואישור ממנהל היחידה. החיסון נרשם במחשבי משרד הבריאות והפועלים אף זומנו לקבל את החיסון השני בעוד 20 יום, כמקובל.

כמה מהפועלים הביעו בפני כאן חדשות שביעות רצון רבה ואמרו כי בני משפחותיהם בשכם וטול כרם ממתינים בקוצר רוח גם הם לחיסונים האלה. "בהתחלה היה קשה קצת בגלל שאני מהשטחים ולא רשום אצלם במחשב", סיפר אחד הפועלים. "לקח לי כמה זמן ובעל הבית שלי עזר לי. דיברנו עם המנהל והוא נתן אישור".

"אמרתי 'אני אנסה את מזלי' ולקחתי אותם", אמר מעסיקם של הפועלים, משה אלדן. "עשו קצת בעיות, עד שקיבלו אישור מהפרופסור הגדול. אנחנו מרגישים בטוחים יותר, כך גם הפועלים". אלדן שיבח את בית החולים ש"ידע שמדובר בפועלים מהשטחים וחשב רק על בריאותנו ובריאותם".

גורמי ביטחון מסרו בתגובה כי "עדיין לא הוחלט על מתווה חיסונים של הפלסטינים בכלל ובישראל בפרט, מדובר ביוזמה פרטית". לדבריהם, "היום ידונו בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת במתווה חיסון הפלסטינים בשטחים".