שלג בירושלים
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הסערה כבר כאן: מכ"ם הגשם המתעדכן

השלג מקדים ויחל לרדת מחר כבר משעות אחר הצוהריים ועד יום חמישי לפנות בוקר • בעיריית ירושלים נערכים ל-10 סנטימטרים של שלג. ראש העיר משה ליאון הודיע כי יחכה עם הודעה על ביטול הלימודים עד לרגע האחרון. גם ברמת הגולן טרם קיבלו החלטה בנושא • משרד החינוך הודיע כי לא יתקיימו מחר שיעורים בשטח פתוח | כמה גשם יורד אצלכם? צפו
שרון וכסלר
15 בפברואר 2021
20:12
עודכן ב 17:50

הסערה כאן: שלג יחל לרדת מחר (רביעי) בהרי הצפון ויגיע גם להרי המרכז. השלג יחל כבר בשעות אחר הצוהריים והוא צפוי לרדת לסירוגין עד יום חמישי לפנות בוקר. על פי המודלים המעודכנים השלג צפוי להיערם על הקרקע. בחמישי לפנות בוקר ישובו הגשמים והשלג יימס בהדרגה. הסופה העוצמתית תחל כבר הערב, עם רוחות חזקות שיגיעו עד ל-100 קמ"ש וקור שיורגש בכל הארץ. גשמים חזקים ירדו בעיקר לאורך מישור החוף ויש חשש כבד מהצפות בימים הקרובים.

 

בירושלים נמשכת ההיערכות לקראת השלג שעשוי להיערם עד לגובה של 10 סנטימטרים. ראש העיר ירושלים, משה ליאון ומנכ"ל העירייה, איציק לארי, קיימו הערכת מצב נוספת ובה הוחלט כי הלימודים מחר בחינוך המיוחד יסתיימו בשעה 13:00. הצהרונים ילמדו כרגיל. בתי ספר וכיתות אגף שח"ר ילמדו גם כן עד לשעה 13:00 מחר.

על רקע מזג האוויר הסוער, בתי הספר והגנים לא יקיימו ביומיים הקרובים פעילויות בשטח פתוח, ויקיימו את הלימודים מרחוק. החלטה זאת מתקבלת יומיים לאחר אישור מתווה הלימודים המחודש שאפשר לקיים חלק מהשיעורים והפעילויות בחצרות בתי הספר וגני הילדים, על מנת לאפשר למידה פרונטלית. במקומות בהם יהיו הצפות הלמידה אף היא תתקיים מרחוק.

סופה של "פעם בעשור"? שאלות ותשובות עם שרון וכסלר

הממונה על התחבורה בעיריית ירושלים, מוטי אזולאי, התראיין בתוכנית "בחצי היום" בכאן רזת ב, וסיפר לאסתי פרז על ההיערכות למזג האוויר הסוער ולשלג: "נערכנו על פי התוכנית המוגדרת מראש, לגייס את כל צי הרכב. אנחנו ערוכים לרשת את העיר ב-250 מפלסות שלג".

האזינו לריאיון המלא עם הממונה על התחבורה בעיריית ירושלים, בכאן רשת ב

 

במשרד הבריאות ממליצים על שורת פעולות כדי למנוע פגיעות קור בקרב תינוקות ואוכלוסיית הקשישים שחשים לעתים בצורה פחותה את הקור בסביבתם וחשופים יותר לנזקיו. במשרד מציעים לחמם את הבתים בטמפרטורה קבועה של 24 מעלות בערך ולא פחות מ- 21 מעלות. יש לדאוג ללחות האוויר בחדר כדי להימנע מאוויר יבש, לדאוג לאטימה טובה של פתחי הבית וכן לבדוק את בטיחות התנורים בדירה – מומלץ בעזרת בני משפחה ו/או אנשי מקצוע.

עוד ממליצים במשרד להקפיד על שתייה בכמות מספקת גם ללא תחושת צמא, להימנע משתייה מרובה של קפאין ואלכוהול ולהקפיד על ארוחות קלות יחסית לעתים קרובות, כדי לשמור על חום הגוף.