ביה"ח אסותא אשדוד
צילום: פלאש 90

לראשונה בישראל: מת עובר שנדבק מאימו בקורונה

יולדת בת 29 מהדרום פונתה לבית החולים אסותא אשדוד, שם בוצעה לידה שקטה. היא סבלה מחום כמה ימים לפני המקרה • שר הבריאות: היום נעבור את ארבעת מיליון המחוסנים בישראל; אנחנו עוד רחוקים מלחזור לשגרה אך הדרך עדיין ארוכה
דקלה אהרן-שפרן
16 בפברואר 2021
08:32
עודכן ב 08:41

לראשונה בישראל מת עובר שנדבק מאימו בקורונה, הבוקר (שלישי) דווח כי יולדת בת 29 מהדרום הגיעה לרופא המשפחה לאחר שלא חשה תנועות של העובר. היא הובהלה לבית החולים אסותא באשדוד, שם בוצעה לידה שקטה. 

האישה, בריאה בדרך כלל, וזה היה היריון שלישי שלה שהסקירות שנערכו בו היו תקינות. האישה סבלה מחום כמה ימים לפני המקרה. לאחר שהגיעה לבית החולים נעשתה לה בדיקה לקורונה, ונמצא שהיא חיובית. באסותא אמרו כי זהו מקרה ראשון בארץ שדווח למשרד הבריאות על עובר שנדבק ברחם אמו בנגיף ומת, וכי בבספרות המקצועית תועדו מקרים בודדים מסוג זה.

"יש ירידה ברורה במספר החולים במצב קשה - אך הזהירות מתבקשת"

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר הבוקר בכאן רשת ב כי "יש שיפור בנתוני התחלואה בנגיף קורונה. עדיין, הם לא פשוטים. יש ירידה ברורה במספר החולים שמצבם קשה וגם במספר המאומתים, ויש עלייה מתמדת במספר המתחסנים - אך הזהירות מתבקשת".

השר אדלשטיין הוסיף כי "היום נעבור את ארבעת מיליון המחוסנים בישראל, מתוכם 2,612,000 קיבלו גם את החיסון השני. אתמול חוסנו 156,000 איש". שר הבריאות התייחס גם לפעימה השנייה בהקלות בסגר שאושרו אתמול, ואמר: "אנחנו עוד רחוקים מלחזור לשגרה, אבל אני שמח שאתמול אושר בקבינט שניתן לפתוח מספר תחומים בזהירות המתבקשת. הדרך עדיין ארוכה".

האזינו לריאיון המלא עם שר הבריאות יולי אדלשטיין, בכאן רשת ב

בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב, הוסיף השר אדלשטיין: "הרבה מאוד תלוי באחריות אישית של האנשים. צריכים להבין שזאת לא חגיגה עדיין". בנוגע לדרכון הירוק שיקנה הטבות למתחסנים, אמר שר הבריאות כי החלוקה מאוד ברורה. איפה שיש כניסה ספונטנית יהיה קשה מאוד לבצע את העניין של הדרכון הירוק.

יחד עם ההקלות, בהן פתיחת בתי תפילה, אושרו אתמול הגבלות בנוגע לחגיגות הפורים בצל הקורונה. ההצעה כוללת איסור מסיבות, תהלוכות ואירועים רבי משתתפים; איסור משאיות שמחה; סעודות חג במסגרת המשפחה הגרעינית בלבד וסגירת קבר הרשב"י. הגבלות הפורים לא יכללו הגבלות תנועה, אלא רק הגבלות התקהלות. בנושא זה אמר אדלשטיין כי "בפורים אפשר לשמוע מגילה ולאכול סעודה בחוג מצומצם, אבל אסור להגיע להתקהלויות".