Arlo Parks

בחירות העורכים - כאן 88 | 16.2.2021

עדכון אחרון - 16.2.2021
מערכת כאן
17 בפברואר 2021
12:16

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

IRO - Change Your Mind

iRO (מבוטא איירו, כמו אייפון), הוא אמן ישראלי שעבר לחיות בניו יורק ופיתח שם את הסאונד שלו בהופעות רחוב בסאבווי. אחרי ש- Alok, דיג’יי ברזילאי, ראה אותו מופיע שם ואהב את ההופעה, הוא יצא לטורים בכל העולם לצד שלל אמני EDM. הזכייה שלו בתחרות כתיבת שירים של NBC הוציאה אותו לסיבוב הופעות עם מאקלמור ומשם הקריירה שלו המריאה. לקהל הישראלי הוא אולי זכור משיתוף הפעולה המצוין עם לוסיל קרו והשיר This Day שהגיע למקום השביעי במצעד של כאן 88 לשנת תשע"ט. כעת הוא מוציא את הסינגל הראשון שלו, Change Your Mind, שעוסק בלמצוא את הקול שלך בתוך המון רעש והמולה, קצת כמו שהוא עשה שם בסאבוויי בניו יורק בתחילת הדרך.

קובארי - מייבש

בפשטות ועם חן ילדותי (יש שיגידו כזה שהולך רחוק מדי), מצליחה אביגיל קובארי לנסח חלומות של דור אבוד. זכרונות ילדות ושאיפות בלתי מושגות כמו דירה בימי יוקר המחיה והעדר הסיפוק האנושי התמידי - כולם מוצאים דרכם לשיר אחד על מייבש עם גרוב מושלם ומדבק.

Arlo Parks - Hope

אחרי טיזינג ארוך של סינגלים מרשימים (שניים מהם Green Eyes ו-Hurt נוגנו כאן רבות) היוצרת הבריטית הצעירה ארלו פארקס סוף סוף מוציאה את אלבום הבכורה שלה Collapsed In Sunbeams שהוא כל מה שלמדנו לצפות ממנה ויותר: אווירת צ'יל רגועה, מלודיות נעימות ומילים נוגעות. השיר Hope הוא המנון שמסכם את כל זה ועושה זאת עם פזמון מכיל ותומך על כך שאנחנו לא לבד בעולם גם כשאנחנו בטוחים שזה כך. מסר כה חשוב במיוחד בימים אלו.

Zella Day Feat. Weyes Blood – Holocene 

זלה דיי, המוזיקאית בת ה-25, גדלה לצד נוף הררי, בין יערות ואגמים, בעיירת נופש קטנה באריזונה. זה אולי נשמע שולי, אבל מרכיבי הפסטורליה הזו; צלילי המפלים הנשפכים לאגם, מחטי האורן בחורף וההרים המושלגים של עיירה אמריקאית נידחת, כולם מחלחלים לתוך המוזיקה שהיא יוצרת. הם מורגשים גם בשיר החדש שלה - Holocene, שבו היא משתפת פעולה עם Weyes Blood, שם הבמה של נטלי מרינג. השתיים כבר שיתפו פעולה בעבר, כשהצטרפו ללנה דל-ריי בהופעה לביצוע משותף של For Free של ג'וני מיטשל (שאכן נשמעת כמו האמא הרוחנית המשותפת לשלושתן). השיר החדש נכתב בהשראת התקופה הגלובאלית המשונה הזו, או כמו שדיי ניסחה זאת: "הוא מעלה את השאלות איך אנחנו כאינדיבידואלים נוכל להמשיך הלאה וגם איך העולם הולך להתחיל להחלים". השיר אמנם לא מספק תשובות לשאלות האלה, אבל הוא בהחלט מספק לנו פסקול חורף מרגיע, מדיטטיבי כמעט, לימים הקרים והגשומים שלפנינו.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים