בדיקת קורונה
צילום: חן לאופולד, פלאש 90

בכיר במשרד הבריאות: בעוד כחודשיים נפסיק לממן בדיקות קורונה לצרכי פנאי

מיום ראשון הקרוב תתאפשר פתיחת חדרי כושר, תיאטראות ואירועי ספורט למחוסנים במנה שנייה ולמחלימים בלבד. בבתי המלון תתאפשר כניסה עם הצגת בדיקת קורונה שלילית בתוקף של 48 שעות
קטי דור
17 בפברואר 2021
21:15

מתווה פתיחת המסחר: בהתאם להחלטת קבינט הקורונה מתחילת השבוע, במשרד הבריאות קיימו בימים האחרונים דיונים עם נציגים מענפי המשק השונים כדי להגיע להסכמה על מתווה הפעימה השנייה בפתיחת המשק. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (רביעי) כי הוסכם שמיום ראשון הקרוב תתאפשר פתיחת חדרי כושר, תיאטראות ואירועי ספורט למחוסנים במנה שנייה ולמחלימים בלבד. בבתי המלון תתאפשר כניסה עם הצגת בדיקת קורונה שלילית בתוקף של 48 שעות.

בחלק מבתי המלון שוקלים להציב מכשירים לבדיקות מהירות. בחודשיים הראשונים הבדיקות יהיו על חשבון המדינה, אבל בכיר במשרד הבריאות אומר הערב לכאן חדשות כי החל מעוד כחודשיים המדינה תודיע שהיא לא מממנת יותר בדיקות לצרכי פנאי, ואנשים שלא ירצו להתחסן יצטרכו לשאת בהוצאות הבדיקות.

בתוך כך, יעד משרד הבריאות הוא להגיע בעוד כחודש ל-5 מליון מתחסנים, ובימים האחרונים החלה להירשם עלייה במספר האזרחים שמגיעים להתחסן. 

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה הערב את הצעת החוק שתאפשר למסור לרשויות המקומיות ולמשרד החינוך מידע על מחוסנים כדי לעודד את מי שטרם התחסנו לעשות זאת ולסייע להם אם הם זקוקים לכך. התיקון לפקודת בריאות העם אושר בישיבת הוועדה בראשות שר המשפטים בני גנץ. גנץ התנה את קידום החוק בקציבתו לשלושה חודשים בלבד ובהכנסת מגבלות שיבטיחו שמירה על פרטיות האזרחים.