סלומון טקה

נציב שירות המדינה נגד העברת השוטר שירה בטקה לכבאות; המשטרה: ההחלטה תצא לפועל

לפי המשטרה ההחלטה תואמה עם כל הגורמים ומדובר בסיפוח של קצין משטרה לתפקיד • בכבאות הוסיפו: דבריו של נציב שירות המדינה אינם עומדים בסתירה לסיכום בין נציב כבאות והצלה למפכ"ל המשטרה
חן ביאר ונופר משה פרדו
17 בפברואר 2021
22:15

נציב שירות המדינה, פרופסור דניאל הרשקוביץ, פנה היום (רביעי) במכתב במענה לפניית שרת הקליטה פנינה תמנו שטה למניעת מינוי השוטר שירה בסלומון טקה כעובד נציבות הכבאות. במכתבו כתב כי בשל העובדה שקיים נגד השוטר הליך פלילי שמתנהל, "קבעתי שאין לקלוט את השוטר לתפקיד בשירות המדינה, אף לא על דרך של השאלה או סיפוח". עם זאת, במשטרה אומרים כי ההחלטה תצא אל הפועל. 

לפי המשטרה, "ההחלטה לספח את הקצין למערך הכבאות וההצלה עומדת בעינה ותצא אל הפועל. מדובר בסיפוח של קצין משטרה לתפקיד נציג המשטרה במערך הכבאות וההצלה, במסגרתו הוא יהיה אחראי על תיאום בין הארגונים. שיבוץ זה הינו עד לסיום ההליך המשפטי המתנהל בעניינו. החלטה תואמה עם כלל הגורמים הרלוונטיים וקיבלה את כל האישורים הנדרשים למימושה".

גם במערך הכבאות וההצלה אומרים כי "דבריו של נציב שירות המדינה אינם עומדים בסתירה לסיכום בין נציב כבאות והצלה למפכ"ל המשטרה". למעשה בפועל הקצין יועסק על ידי המשטרה ולכן לפי טענות המשטרה, הוא אינו כפוף לנציבות שירות המדינה.