האנדרטה לחללי צה"ל שמקום קבורתם לא נודע

"פועלים מול ממשלות להשבת הנעדרים": האזכרה לחללי צה"ל שמקום קבורתם לא נודע

טקס הזיכרון נערך בהר הרצל בירושלים. נתניהו אמר עוד בטקס כי ישראל לא תרפה מהעיסוק בנעדרים עד השבתם הביתה • גנץ במסר לחיזבאללה: אם נצטרך להגיע לקרב בלבנון היא תרעד וחיזבאללה ייפגע אנושות • 173 מחללי מערכות ישראל מאז מלחמת העצמאות מוגדרים כחללים שמקום קבורתם לא נודע
רועי שרון
18 בפברואר 2021
10:57
עודכן ב 12:08

טקס האזכרה הממלכתי לחללי מערכות ישראל שמקום קבורתם לא נודע מתקיים הבוקר (חמישי) בהר הרצל בירושלים. בטקס משתתפים נשיא המדינה ריבלין, ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון גנץ. ראש הממשלה אמר בטקס כי ישראל ממשיכה לפעול מול ממשלות וגורמים לפעול להשבת נעדריה וכי כל בדל מידע נבדק. "כל סיכוי ממשי להחזיר את הבנים ממוצה עד תום. אינו מוותרים על אף אחד. כל הנעדרים חשובים, לא נרפה מהעיסוק בעניינם עד השבתם הביתה", אמר נתניהו.

צפו בטקס

גשר הביטחון, בני גנץ, אמר בטקס כי למרות שישראל היא הכוח החזק ביותר במזרח התיכון, יש המאיימים עלינו במחירי המלחמה. לדבריו, "אם יהיו ימי קרב בחזיתות השונות הם יהיו קשים לעורף הישראלי, אך יהיו קשים ונוראים קודם כל עבור אויבינו. הדבר נכון במיוחד לחיזבאללה ולחמאס הבונים יכולות התקפיות מתוך אוכלוסייה אזרחית ומבצעים בכך פשע מלחמה. מול איום זה צה"ל ערוך להפעיל כל כוח שיידרש. אם נצטרך להגיע אלי קרב בלבנון - לבנון תרעד וחיזבאללה ייפגע אנושות", אמר גנץ.

הטקס השנתי מתקיים בז' באדר - היום שלפי המסורת היהודית הוא יום לידתו ומותו של משה רבנו שגם מקום קבורתו אינו ידוע. בבית הקברות הצבאי בהר הרצל הוקם גן הנעדרים לזכר הנופלים ובו כותל זיכרון עם שמותיהם של 173 חללי מערכות ישראל, שנפלו בגבולות הארץ ומחוצה לה, ומקום קבורתם לא נודע. 108 מבין כל החללים הללו נפלו במלחמת העצמאות.