צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

גורמים משפטיים בביקורת כלפי רה"מ ושר האוצר

בביקורת נאמר כי נתניהו וכ"ץ מאשימים את היועמ"ש בבלימת תוכנית המענקים, למרות שבכלל לא פנו אליו בנושא
ליאל קייזר
19 בפברואר 2021
10:59

גורמים משפטיים בכירים מותחים ביקורת על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ועל שר האוצר ישראל כ"ץ שמתנגחים בהם ומאשימים "פקידים ומשפטנים״ שמונעים סיוע מהציבור ובולמים את התוכנית הכלכלית שהציגו, כשלמעשה לא פנו כלל ליןעץ המשפטי על מנת לקדם את התוכנית.

לדברי אותם בכירים על פניו חלק גדול מהתוכנית, אם לא רובה, צפוי להיות מאושר משפטית מאחר שמדובר בסעיפים שנדונו על ידי הדרגים המקצועיים בחודשים האחרונים, ונעשתה לגביהם עבודת מטה. הסעיף היחיד שצפוי להיפסל כמעט בוודאות הוא סעיף מענק לכל אזרח - אולם כ"ץ ונתניהו כלל לא פנו בעניין.

ביום שני שעבר לשכת ראש הממשלה זימנה ליום שלישי ישיבה של קבינט העל הכלכלי לדיון בתוכנית המענקים שהציגו ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כ"ץ לפני שלושה שבועות. זאת חרף העובדה ששר האוצר טרם פנה ליועץ המשפטי לממשלה לבקש את חוות דעתו, אם מותר לקדם את התוכנית בעת הזאת בזמן ממשלה יוצאת, חודש וחצי לפני הבחירות. לבסוף הישיבה בוטלה בעקבות התנגדות של כחול לבן והיו"ר בני גנץ. מלשכת השר גנץ נמסר באותו היום: "למען הסר ספק - לא נקיים פגישה על פייק תוכנית כלכלית, ללא מקורות וללא היתכנות, שמטרתה לתת שוחד בחירות".