חיסון נגד קורונה של בן נוער
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מגמת הירידה נמשכת: 3,011 נדבקים חדשים אובחנו אתמול

מנכ"ל משרד הבריאות: "כנראה שנחסן בקרוב במנה אחת את המחלימים" • פרופ' חזי לוי אמר בכאן רשת ב שחיסון ילדים לא יתבצע לפני האביב • הוא הוסיף: "גם כשנהיה מחוסנים לא נוכל לבטל את מגבלת ההתקהלות לחלוטין ואת חובת עטיית המסכה"
הבוקר הזה
19 בפברואר 2021
08:21
עודכן ב 10:22

משרד הבריאות עדכן הבוקר (שישי) כי אתמול אובחנו 3,011 נדבקים חדשים בקורונה, מתוך יותר מ-49 אלף בדיקות. שיעור הבדיקות החיוביות עומד על 6.2%. מספר החולים במצב קשה ירד ל-858. שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר הבוקר כי כ-4.25 מיליון ישראלים התחסנו נגד נגיף הקורונה במנה אחת ו-2.85 מיליון בשתי מנות. מקדם ההדבקה הארצי ירד ל-0.79.

לפי דוח אמ"ן, מגמת הירידה בתחלואה נמשכת, אך היקפה עדיין גבוה. בדוח נכתב כי ישנה ירידה ברורה בשיעור המאומתים ובתחלואה הקשה בקרב מבוגרים בני 60 ומעלה בשל מבצע החיסונים. אך עם זאת, ניכרת עלייה במספר החולים במצב קשה החדשים בקרב הקבוצות הצעירות יותר, המהוות בשבועיים האחרונים כ-40% מהתחלואה הקשה החדשה. כותבי הדוח מזהירים כי בשבועות הקרובים תיתכן עלייה חוזרת בתחלואה בשל הסרת המגבלות ותפוצתו הנרחבת של הווריאנט הבריטי. 

מנכ"ל משרד הבריאות, חזי לוי, אמר הבוקר כי ייתכן שבקרוב יוחלט לחסן את מחלימי הקורונה במנה אחת של חיסון נגד הנגיף. בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר לוי כי אתמול נערך דיון מקיף של ועדת המומחים בנושא, וההחלטה טרם התקבלה. עוד הוא הוסיף כי חיסון של ילדים אינו צפוי לפני האביב. 

האזינו לריאיון עם חזי לוי

הפרופ' לוי אמר לרן בנימיני שהממשלה נאלצה להכריע על מתן עדיפות למגזר העיסקי על פני פתיחתה של כל מערכת החינוך. הוא הבטיח שאם בעוד שבועיים התחלואה לא תתרחב יהיה אפשר לפתוח את כל מערכת החינוך. לדבריו, "90% מהנדבקים בארץ נדבקים בווריאנט הבריטי, אנחנו שולטים ויודעים היכן הווריאנט הדרום-אפריקני נמצא. גם כשנהיה מחוסנים לא נוכל לבטל את מגבלת ההתקהלות לחלוטין ואת חובת עטיית המסכה".