איילת שקד

שימותו מקורונה בעזה? שקד: שיחזירו את גופות החיילים

רה"מ על העסקה להשבת הצעירה מסוריה: "אפילו לא חיסון אחד ישראלי הלך לדבר הזה". השר אדלשטיין: "סמוך ובטוח שמדינת ישראל תמיד עושה את כל מה שנדרש כדי שכל אזרח ואזרחית יחזרו הביתה"
הכול פוליטי
20 בפברואר 2021
18:59
עודכן ב 20:46

מצדך שימותו מקורונה בעזה אם ישראל לא תעביר חיסונים? חברת הכנסת איילת שקד נשאלה הערב (שבת) באולפן "הכול פוליטי" על העסקה מול סוריה והדיווחים כי ישראל תממן חיסוני ספוטני V וענתה: "נכון, הם מחזיקים בגופות חיילינו - שיסתדרו לבד".

"בושה וחרפה בעיניי שהעברנו חיסונים וגופות חיילינו מוחזקים שם. לא אתן עזרה, גם לא הומניטרית, לעזה כל עוד הם מחזיקים בגופות של חיילים שלנו". הוסיפה שקד. בריאיון לאסף ליברמן בתוכנית "הכול פוליטי" בכאן 11, ציינה שרת המשפטים לשעבר כי היא חברה בוועדת החוץ והביטחון בכנסת, והוסיפה: "אנחנו נבקש פרטים על העסקה".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נשאל על הדיווח גם כן, בביקור שקיים בחדר כושר בפתח תקווה, והשיב כי "לא העברנו ולו חיסון ישראלי אחד". ראש הממשלה נתניהו שוחח אתמול עם אמה של הצעירה שהושבה לביתה ואמר כי "ישראל תמיד תפעל להחזיר את אזרחיה". התחקור של הצעירה צפוי להימשך עד יום ראשון, ומתנהל גם מול גורמי שב"כ וגורמי משטרה במטרה להבין מדוע חצתה את הגבול לסוריה ומה המסלול שעברה.


שר הבריאות, יולי אדלשטיין, התראיין בתוכנית "חדשות השבת" עם רומי נוימרק בכאן 11 הערב והתייחס לנושא. השר אדלשטיין סירב להתייחס לתכנים של הקבינט ולפרסומים זרים, אך ציין כי "אני סמוך ובטוח שמדינת ישראל תמיד עושה את כל מה שנדרש, גם במקרים מוזרים לפעמים, כדי שכל אזרח ואזרחית יחזרו הביתה".

הבלוג "תיקון עולם" הוא שדיווח הבוקר כי במסגרת העסקה להשבת הישראלית שחצתה את הגבול לסוריה - ישראל הסכימה לממן במיליוני דולרים רכישה ברוסיה של מיליוני מנות חיסוני ספוטניק לקורונה, כדי שיועברו לסוריה. בדיווח נאמר כי הוא נסמך על מקור ישראלי המעורה בפרטים.