בוריס ג'ונסון, השבוע

ג'ונסון: אחסן את כלל האוכלוסייה הבוגרת עד סוף יולי

מדובר בקיצור יעד מבצע החיסונים שעמד בתחילה על חודשי הסתיו. עד כה קיבלו 17.2 מיליון בריטים את מנת החיסון הראשונה
מערכת כאן חדשות
21 בפברואר 2021
04:08

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון מתכוון לחסן את כל האוכלוסייה הבוגרת בממלכה במנת חיסון אחת לפחות - עד סוף חודש יולי. ג'ונסון אמר את הדברים הלילה (ראשון) לקראת פתיחת המסחר ההדרגתית בארצו.

בריטניה מתכוונת להעניק את מנת החיסון הראשונה לכל האוכלוסיה שמעל לגיל 50 עד ה-15 באפריל, בשונה מהיעד שהציבה עם תחילת מבצע החיסונים שעמד על חודש מאי. על פי התוכנית העדכנית של ג'ונסון, חיסון כל האוכלוסיה הבוגרת עד סוף חודש יולי יקצר את היעד הראשוני שהוצב מראש ונקבע לחודשי הסתיו.

ג'ונסון הזהיר כי אין מקום עדיין לשאננות והוסיף כי העוצר המוטל על הממלכה מאז 6 בינואר יוסר בהדרגה. "אנו שואפים כעת להציע חיסון לכל אדם בוגר עד לסוף חודש יולי, ולנקוט בצעדים נוספים כדי להקל על חלק מההגבלות הקיימות", אמר ג'ונסון בהצהרה. "המסלול ליציאה מהסגר ינוהל בזהירות, בעוד שעל כולנו להמשיך ולהגן על עצמנו ועל הסובבים אותנו", הוסיף.

עד כה 17.2 מיליון בריטים קיבלו את מנת החיסון הראשונה נגד נגיף קורונה. מדובר בקצת יותר מרבע מאוכלוסיית הממלכה העומדת על כ-67 מיליון בני אדם. הממלכה ניצבת אחרי ישראל ואיחוד האמירויות בכמות החיסונים לאדם. החיסונים שאושרו לשימוש בממלכה הם של חברת פייזר וביונטק וכן החיסון שפיתחה חברת אסטרהזנקה בשיתוףך אוניברסיטת אוקספורד.