עמוס עוז
צילום: אי-פי

בתו של עמוס עוז: "אבא שלי היכה אותי"; אלמנתו: "איש לא נגע בילדיי לרעה"

הסופרת גליה עוז מפרסמת ספר ובו היא טוענת כי אביה, שעמו הייתה בנתק ארוך שנים, נהג להתעלל בה בילדותה • אחותה פניה פרסמה הודעה בשם המשפחה: "אנחנו הכרנו אבא אחר. מרבית ההאשמות שגליה מטיחה בו סותרות לחלוטין את הזיכרון העז שנטבע בנו לאורך כל חיינו"
שני נחשוני
21 בפברואר 2021
11:46
עודכן ב 12:26

בתו של הסופר המנוח עמוס עוז, גליה עוז, מוציאה ספר שבו היא טוענת כי אביה, שעמו הייתה בנתק ארוך שנים, נהג להתעלל בה בילדותה. היא מתארת כיצד עוז, שהלך לעולמו בשנת 2018, נהג להכות, לקלל ולהשפיל אותה. אלמנתו של הסופר, נילי עוז, דחתה היום (ראשון) את טענות בתם, ואמרה בריאיון לאסתי פרז בכאן רשת ב: "איש לא נגע בילדיי לרעה". 

האזינו לריאיון עם נילי עוז בכאן רשת ב:

"אני עכשיו באבל. הייתי עם עמוס 66 שנה. כשיש לך משהו במשפחה את מרימה טלפון ומספרת לכולם? כל החיים דאגתי לילדים שלי ואף אחד לא נגע בהם לרעה. אני יודעת כל מה שהיה והסיפור הוא בעיה של מי שכתב את זה, אבל אני לא מתכוונת לדבר עליו", סיפרה נילי עוז.

בתו השנייה של עוז, פניה, פרסמה הודעה רשמית מטעם המשפחה בחשבון הטוויטר: "אנחנו, נילי, פניה ודניאל, הכרנו אבא אחר. אבא חם, לבבי, קשוב, שאהב את משפחתו אהבת-נפש מלאת דאגה, מסירות והקרבה. מרבית ההאשמות שגליה מטיחה בו כעת סותרות לחלוטין את הזיכרון העז שנטבע בנו לאורך כל חיינו". 

פניה הוסיפה שאחותה גליה החליטה לנתק כל מגע עם המשפחה לפני כשבע שנים, וסיפרה: "הטענות שהשמיעה אז כלפי כולנו תפסו אותנו בהפתעה. אף על פי שלא זיהה את עצמו בהאשמותיה, אבא ניסה וקיווה ממש עד יומו האחרון לדבר איתה ולהבין אותה, גם על הדברים שנראו לו ולנו מנוגדים למציאות. כאבה של גליה כנראה אמיתי ושובר לב, אבל אנחנו זוכרים אחרת. אחרת לגמרי".

בסיפרה של גליה עוז "דבר מתחפש לאהבה", היא מתארת מסכת התעללות: "האלימות היתה יצירתית - הוא גרר אותי מתוך הבית וזרק אותי על המפתן בחוץ. קרא לי טינופת. לא איבוד עשתונות חולף ולא סטירת לחי פה ושם אלא שגרה של התעללות סדיסטית. הפשע שלי היה אני עצמי, ולכן לענישה לא היה סוף. היה לו צורך לוודא שאשבר".