ארכיון
צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

רק כשליש מהנשים בהיריון התחסנו נגד קורונה

המשמעות - כמעט 100 אלף נשים בהיריון לא התחסנו. משרד הבריאות: היריון הוא גורם סיכון שעלול לגרום לסיבוכים קשים ולכן מומלץ להתחסן • איגוד הרופאים הגניקולוגים בפנייה למשרד הבריאות: פתחו קו חם לנשים בהיריון שמבקשות ייעוץ בנושא החיסונים
קטי דור
21 בפברואר 2021
20:16

כ-70% מהנשים בהיריון בישראל אינן מחוסנות לקורונה. כך עולה מבדיקה שנערכה בכאן חדשות מול קופות החולים ופורסמה בחדשות הערב (ראשון) בכאן 11. מדובר בעשרות אלפי נשים בהיריון שלא התחסנו נגד נגיף קורונה. ההמלצה לחיסון נשים בהיריון היא החל מהשליש השני להיריון, כבשליש הראשון אין המלצה גורפת בעניין.

התחושה בקופות החולים היא שהמסרים שמועברים לנשים היו עמומים לאורך הדרך ואולי זאת הסיבה למיעוט הנשים בהיריון שמתחסנות. איגוד הרופאים הגינקולוגים הוציא מכתב למשרד הבריאות ובו הוא מבקש לפתוח קו חם, איזושהי כתובת לשאלות הרבות שיש לנשים בהריון שחוששות ולא יודעות מול מה הן עומדות.

הצעירים פחות מחוסנים - ולכן חולים יותר 

89% מבני ה-50 ומעלה חוסנו לפחות במנה אחת או החלימו מקורונה עד היום בבוקר. מנתונים שניתח פרופ' ערן סגל ממכון וייצמן עולה שבתחילת דצמבר היו בני 50 ומעלה 26% מכלל המאומתים ואילו היום שיעורם עוד על 13% בלבד. הנתונים הראו תאימות בין שיעור המתחסנים בקרב קבוצת גיל ובין שיעור החולים מקרב קבוצה זו.

הנתונים הללו, עם הנתונים שפרסם אמש משרד הבריאות על יעילות של ג-96% במניעת תחלואה, מראים שככל הנראה גם בקבוצות הגיל הצעירות יותר – החיסון עושה את העבודה. ולכן מצביעים המומחים על כך שעוד צעירים מחוסנים – יאטו את קצב התפשטות התחלואה ויעזרו לישראל לחזור לחיים.