עוצר קורונה
צילום יונתן זינדל, פלאש 90

הממשלה תדון: עוצר לילי וצמצום התחבורה הציבורית בפורים

בשל ביטול חובת הבידוד במלוניות: רק 200 ישראלים יוכלו להיכנס לארץ מדי יום • הממשלה לא תדון היום בהגבלות בפורים: בכחול לבן זעמו שלא קיבלו את התכנית המוצעת ולכן בסופו של דבר דיון ההגבלות יהיה רק מחר • המשנה ליועמ"ש: בעייתי למנוע מישראלים לחזור לארץ
גילי כהן, עמיחי שטיין ושרון עידן
22 בפברואר 2021
07:14
עודכן ב 17:22

חג פורים מתקרב - אבל הדיון בו נדחה למחר: הממשלה התכנסה לדיון היום אחר הצוהריים, אך בכחול לבן התנגדו לדיון בהגבלות על פורים כיוון שלא עודכנו בהגבלות המוצעות לחג. "דורשים דיון מסודר" אמרו במפלגה. במשרד הבריאות תכננו עד הרגע האחרון להעלות את הנושא לדיון בממשלה.

במוקד ההגבלות שמשרד הבריאות מבקש: עוצר מהשעה 20:00 עד 5:00 בימי החג, איסור מעבר בין ערים וצמצום משמעותי של התחבורה הציבורית בשעות היום. במשרד הבריאות מאשימים כי דרישת כחול לבן להחריג את אירועי התרבות תביא לכך שלא יהיה ניתן לאכוף את ההגבלות הלכה למעשה.

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר הבוקר בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי ישנם דיווחים על הזמנות למסיבות ועלייה במכירת משקאות חריפים. השר הבהיר כי לא יהיה מנוס מהגבלות.

האזינו לריאיון עם השר יולי אדלשטיין

בתוך כך, בשל ביטול חובת הבידוד במלוניות הלילה, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרת התחבורה מירי רגב ושר הבריאות יולי אדלשטיין סיכמו היום כי משבוע הבא תצומצם ל-200 כניסת ישראלים ליום לארץ. השלושה סיכמו כי החלטה זו התקבלה עד למציאת פתרון טכנולוגי כגון איזוק אלקטרוני או השבת חובת הבידוד במלוניות. 

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה רז ניזרי אמר בישיבת הממשלה היום שהורדת מספר הישראלים הנכנסים לארץ ל-200 ביום הינה "בעייתית". לדבריו, הנגיף מצדיק צעדים שנעשים - אבל אנשים ירצו להצביע בבחירות, מניעת חזרת ישראלים שמרכז חייהם בארץ זה בעייתי", אמר ניזרי. 

ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת דנה אתמול בתקנות התו הירוק ובפעילות שאושרה במסגרת השלב השני של תוכנית היציאה מהסגר. יו"ר הוועדה, ח"כ יעקב אשר, הודיע תחילה כי לא יאשר את הארכת הבידוד במלוניות ואמר כי "אין לזה יותר הצדקה". הוא הוסיף: "שליחת השבים מחו"ל לבידוד ביתי תשחרר את צוואר הבקבוק ותאפשר להביא יותר ישראלים ארצה בהתאם למכסת ה-2,000 איש שנקבעה ליום", אמר. לבסוף העניק אשר הארכה של 24 שעות להארכת הבידוד במלוניות, במהלכן על משרד הבריאות לגבש פתרונות חלופיים לפיקוח על המחויבים בבידוד.