מסעדה בירושלים, מאי 2020
צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

המסעדות צפויות להיפתח ב-7 במארס למחוסנים ומחלימים - ללא ילדים

הפעימה הבאה של ההקלות במשק אמורה לכלול גם את המסעדות, אולמות האירועים והכנסים והאטרקציות שהושבתו מאז אוגוסט. המסעדנים מוחים: המתווה לא כלכלי • סגר פורים: הממשלה שוקלת - מיום ראשון עד חמישי תוחזר מגבלת הקילומטר וייסגר המסחר
ליאל קייזר וגילי כהן
22 בפברואר 2021
20:37
עודכן ב 06:58

צעדים לקראת פתיחת המסעדות - וקשיים מסתמנים: בממשלה מעוניינים לכלול את ענף המסעדנות ואולמות האירועים, שאינו פעיל מאז חודש אוגוסט, בפעימת ההקלות הבאה למשק ב-7 במארס. גם אולמות הכנסים והאטרקציות ייפתחו. היום (שני) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 שהמסעדות ואולמות האירועים אמורים להיפתח למתחסנים ולמחלימים – בלי ילדים, שכן אלו לא קיבלו חיסון נגד קורונה.

אולם תוכנית זו מעוררת התנגדות מסויימת בקרב בעלי המסעדות, שטוענים - פתיחתן ללא ילדים אינה כדאית מבחינה כלכלית. נוכח התגובה של בעלי המסעדות למתווה המתגבש, במשרד הבריאות בודקים את היתכנות הכנסתם של ילדים למסעדות - בכפוף לבדיקות. 

מגבלת הקילומטר תחזור בסופ"ש פורים

בממשלה נערכים להטלת הגבלות על הציבור בחג פורים, וזאת על מנת למנוע מסיבות, חגיגות וטישים. במשרד הבריאות מקדמים עוצר לילי, שיכלול גם מגבלות תנועה - ככל הנראה מגבלת הקילומטר שתשוב במשך כל ימי החג בשעות הלילה, מיום חמישי ועד יום ראשון. 

המסחר ייסגר גם כן בשעות העוצר הלילי, והכוונה שהתחבורה הציבורית תצומצם בכל שעות היממה בימים אלה. מפלגת כחול לבן הציבה תנאי לכינוס הדיון על ההגבלות בפורים והוא שיתקים גם דיון על המשך פתיחת מערכת החינוך וכן על החזרת ימי הלימודים בתקופת הפסח ואף בחופש הגדול.