הסוכן שהפליל את החשודים
צילום: דוברות המשטרה

10 נעצרו בחשד לפדופיליה ברשת, אחד מהם רב

סוכן סמוי הופעל כבן 14 שמקבל תשלום בתמורה לשירותי מין - עשרות גברים בגירים פנו אליו
משה שטיינמץ
23 בפברואר 2021
09:37

סוכן סמוי שהוצג כקטין בן 14 ברשת הביא הבוקר (שלישי) למעצרם של עשרה חשודים בעבירות פדופיליה, ביניהם גם רב. הסוכן הציג עצמו כ"נתמך", כלומר מקבל תשלום בתמורה לשירותי מין. בהמשך היום יובאו החשודים לדיון בעניינם בבית משפט השלום בראשון לציון.

במהלך הפעלת הסוכן באפליקציות מוכרות בקרב בני נוער, פנו אליו עשרות גברים בגירים ולמרות שהיו מודעים לכך כי הם מתכתבים עם קטין, המשיכו לנהל עמו התכתבויות בעלות תכנים מיניים בוטים. במהלך ההתכתבויות, נשלחו על ידי החשודים, בין היתר, תמונות בעלות תכנים מיניים, תמונות עירום של עצמם או כאלה הנחזות לכך, קבצי וידאו בעלי תכנים פורנוגרפיים ואף ביקשו מהקטין לצלם את עצמו בעירום ולשלוח להם.

"נחשפתי לעשרות שיחות עם גברים שכל מטרתם לנצל את תמימותם של קטינים לצורך מפגשים מיניים תמורת תשלום", סיפר הסוכן. "למרות שהזדהיתי כקטין הגברים המשיכו לפנות אליי ובחרו לשלוח לי תמונות בעלות מאפיינים מיניים בוטים ותכנים פרנוגרפיים. ביקשו ממני לבצע בעצמי מעשים מיניים ושאשלח להם תמונות עירום שלי. חלקם אפילו קבעו להיפגש איתי למפגש מיני קצר בבית הארחה או ברכבם וסיפרו לי מה היו רוצים שנעשה".

"אני בגיר, ובהפעלתי כסוכן הודרכתי כיצד לפעול, אבל הילדים שנמצאים ברשת לא יודעים כיצד לפעול", המשיך הסוכן. "הם לא מודעים לסכנות במרחב המקוון, הם לא יודעים מי הדמות האמיתית שמשוחחת איתם, ומי מחכה מעבר למקלדת ורק ממתין לרגע שיפלו בפח, מחכים לרגע שבו יוכלו לנצל אותם".

אמש נעצרו שלושה מהחשודים, לאחר ששניים מהם נפגשו עם ה"קטין" בסיום התכתבות עמו, ובשעות הבוקר נעצרו שבעה חשודים נוספים בגילאי 30-60.