ארנון בר דוד
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר ההסתדרות: לעצור דמי אבטלה לעובד בחל"ת שסירב לחזור למקום עבודתו

בריאיון לכאן רשת ב קרא ארנון בר דוד לעובדים להתחסן אך הוסיף כי הוא מתנגד לחיסון בכפייה • שירות התעסוקה: רק כ-18 אלף עובדים שבו לעבודה בחודש ינואר - המספר החודשי הנמוך ביותר מתחילת המשבר
צבע הכסף
23 בפברואר 2021
17:45

על רקע פתיחת המשק אומר היום (שלישי) יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד כי יש להפסיק את תשלום דמי האבטלה לעובד הנמצא בחל"ת וסירב לחזור למקום עבודתו. בריאיון ליאיר ויינרב בתוכנית "צבע הכסף" בכאן רשת ב אמר בר דוד: "אני חושב שעובד שנמצא בחל"ת ומעסיק קורא לו לחזור לעבודה - חייב לחזור, הוא לא נמצא בקייטנה. אי אפשר להמשיך לחיות פה על קצבאות. עובד שיקרא לחזור לעבודה ולא יחזור, צריך לעצור לו את תשלום דמי האבטלה".

בר דוד קרא לכל אוכלוסיית העובדים ללכת להתחסן. "זה מה שיציל את המשק ויחזיר את המשק הישראלי לעבודה תקינה, אין את זה בכל מדינות העולם". עם זאת ציין כי הוא מתנגד לחקיקה שתכריח את העובד להתחסן. "לא תהיה פגיעה בזכויות של עובדים שלא יתחסנו. כל אחד שיעשה מה שהוא מבין. אני חושב שבמצב של מגפה זו חובה", אמר. 

מנתוני שירות התעסוקה שפורסמו היום עולה כי בחודש ינואר שבו לעבודה רק כ-18 אלף עובדים, המספר החודשי הנמוך ביותר מתחילת משבר קורונה. בחודש שעבר נרשמו כמעט 128 אלף דורשי עבודה חדשים, עלייה של כ-56% אחוזים לעומת החודש שקדם לו. עוד עולה כי על כל אדם שדיווח על שובו לעבודה בסגר השלישי היו שבעה מובטלים חדשים, לעומת פחות משישה בסגר השני. בשירות מתריעים כי התחרות על כל משרה עתידה להתעצם וכי אפשר שיהיה צורך להאריך את קצבאות האבטלה מעבר לחודש יוני השנה.