שלומי ברכה
שלומי ברכה. צילום: טל שחר

בחירות העורכים - כאן 88 | 23.2.2021

עדכון אחרון - 23.2.2021
מערכת כאן
24 בפברואר 2021
13:32

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

iogi - you\me\everyone

לכולנו יצא לפגוש את האנשים האלה. אלה שלא תשמעו מתווכחים בקולי קולות, אבל הדעה שלהם לעתים היא המנומקת ביותר. אלה שנכנסים לחדר ולוקח זמן להבחין בהם, אבל מרגע שהבחנתם - הנוכחות שלהם מצליחה להרגיע אתכם אוטומטית. משהו בהם נטוע באדמה, פחות מושפע מרעשי הרקע. השירים של iogi הם המקבילה המוזיקלית שלהם. בלי דרמה ובלי פינות חדות מצליח iogi ליצור מוזיקה מלאה בפשטות וביציבות. השיר החדש שלו you/me/everyone, ממשיך את הקו האנטי-דרמטי,עם הסינתי-בס העמוק ועם הסאונד הטיים-אימפלאי בהפקה. השיר יצא לקראת אלבומו השני באנגלית, שצפוי לראות אור באפריל וככל הנראה להוכיח שוב, שכמיטב הקלישאה, מים שקטים אכן חודרים עמוק.

שלומי ברכה - ילד טוב

הזמן חולף ובלי ששמנו לב המורדים של אתמול הם ההורים המודאגים של היום. עם צאת הסינגל החדש שלו "ילד טוב", שלומי ברכה כתב כך בהודעה לעיתונות: "בוקר אחד, כשראיתי את הבן שלי רועי עומד מול דלת הכניסה של הבית, שנייה לפני שהוא יוצא החוצה לעולם, על פניו זקן נעורים דליל ושפם אוורירי, ופתאום הרגשתי צביטה בלב איך הנער הפך לגבר והוא בכלל עדיין ילד, וזה הרגע שגרם לי לכותב את השיר 'ילד טוב'". כבר 35 שנה חלפו מאז שלומי ברכה ומשינה שיקפו את רוח הנעורים הישראלית של שנות השמונים ותחילת שנות התשעים. כעת לקראת אלבום הסולו השלישי שלו, ברכה משקף את רוח ההורות של 2021. 

Django Django Feat. Charlotte Gainsbourg - Waking Up

הרכב הארט-רוק הבריטי ג'נגו ג'נגו חוזר עם אלבום חדש ורביעי - Glowing In the Dark, ואחד השירים היפים מתוכו הוא דואט עם הזמרת שרלוט גינזבורג. השילוב ביניהם טבעי ומתבקש: פיסת אינדי פופ מתקתקה שמתכתבת עם קלאסיקות ובו זמנית נשמעת מאוד 2021. אם כבר נשבתם בעולם של היוצרים המעולים האלו אז אתם לא צריכים אותנו. אם לא - השיר הזה יהיה לכם כרטיס כניסה.

Matt Berninger - Let It Be

כבר שנים שקולו העמוק וכתיבתו הציורית של מאט ברנינגר (שבדיוק חגג 50 לפני כשבועיים) מזוהים עם להקת The National, שאותה הוא מוביל. הם, מצידם, כבר הספיקו לשחרר שמונה אלבומים ואפילו לשיר במשחקי הכס, אך בכל 22 שנות פעילותם - למאט לא יצא אלבום סולו אחד, עד סוף 2020. האלבום Serpentine Prison עמוס הבלדות הפולקיות בהפקת בוקר טי ג’ונס, יצא בסוף השנה ויחד איתו גרסת ויניל יפהפיה ובה שישה שירים נוספים. מתוכם, הבלדה Let it Be שוחררה כעת כסינגל חדש כדי לחגוג את הכרזת שחרור המהדורה הדיגיטלית המורחבת של האלבום. על השיר מאט מתבדח: “זה לא קאבר, אבל כתבתי אותו עם מייק ברואר, הפול מקרטני של דרום אוהיו”. מייק ברואר, אגב, הפיק את האלבום הראשון של The National.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים