מלול בבית המשפט, היום
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אלירן מלול הנאשם ברצח מיכל סלה: היא דקרה אותי

מלול השמיע את גרסתו בבית המשפט המחוזי וטען כי חווה אלימות והשפלות מבת זוגו
ורד פלמן
24 בפברואר 2021
10:46

רצח מיכל סלה: אלירן מלול, הנאשם שרצח את בת זוגו מיכל סלה, הציג הבוקר (רביעי) בבית המשפט המחוזי את גרסתו לאירועי הלילה שבו נרצחה סלה וטען כי היא זו שדקרה אותו. "אמרתי לה: אמא שלך לא עוזרת לנו, כמה אני יכול לספוג את החיים האלה? ישבתי עם הגב כי חטפתי כמה סטירות והשפלות. 'אתה כלום, אתה כלום', היא אמרה לי. היא פשוט באה אלי עם סכין ודקרה אותי כמה פעמים. צעקתי והיא התחילה לבכות וזה היה ממש מפחיד כי כל הגוף שלך מתחיל להיות קר ונלחצנו".

מלול המשיך וגולל את גרסתו: "היא נורא נלחצה, באחת הדקירות היא לקחה אותי למקלחת ושטפתי את הגוף, אני לא זוכר. שכבתי על הספה ואמרתי לה: 'אני עומד להתעלף, תצרי קשר עם מד"א'. היא אמרה: 'הכול יהיה בסדר. מגיע לך, אתה והילדה לא רצויים בחיים'. אמרתי: 'מה עשינו לך?'. היא הביאה בקבוק וויסקי ואמרה לי לשתות, עטפה אותי בסדין, שתתה גם מהבקבוק, שתיתי והתחלתי להתעלף. כשהתעוררתי היא אמרה לי: 'מגיע לך- אתה אשם'. אני התעוררתי שוב, ראיתי את מיכל מתה על הריצפה וכדורים. ניסיתי לחפש את הילדה ולחפש פלאפון. פשוט הגעתי לשכנים ואמרתי: 'תזעיקו עזרה, תצילו את הילדה שלי'.

מלול ציין כי סלה היכתה אותו בכמה הזדמנויות וכי ניסתה למנוע ממנו להירשם ללימודים. בני משפחתה דחו את הטענות. מלול  אמר עוד כי הוא מבקש סליחה, אך אינו יודע על מה. "יודע במה שמאשימים אותי, אבל אני לא זוכר".  

נציג הפרקליטות ניסה לסתור את עדותו של מלול ולהראות כי הפרטים והתאריכים שמסר אינם נכונים מבחינה עובדתית ואינם מסתדרים. הפרקליטות הציגה התכתבויות שמהן עולה כי מיכל ביקשה להיפרד ממלול ורצתה לעשות זאת בהבנה. על סוגיית לימודיו של מלול אמר נציג הפרקליטות למלול כי מיכל, לא רק שלא התנגדה, אלא גם שלחה מיילים ועזרה לו בלימודיו. מלול השיב כי הוא יכול לאשר את הדברים, אבל אחותה של מיכל, ליאת, אמרה: "תני לבן אדם להעסיק את עצמו, תני לו לחיות".

הפרקליט הקריא הודעות טקסט שכתבה סלה למלול הסותרות את דבריו כי לא אפשרה לו לצאת ולבלות עם חבריו. מלול הגיב: "זה הכול לפי המצב רוח, אני אף פעם לא מנעתי ממנה אבל כשאני רציתי ללכת עם חברים היא אמרה: 'אנחנו נתגרש'".

מלול טען שסיפר לאחותה של מיכל על אלימות מילולית מצדה ואף אומר שהוא סיפר לה שמיכל נותנת מכות לילדה על היד כשהיא מושכת לה את התלתלים. נציג הפרקליטות הקשה ושאל מדוע לא סיפר לחברים על האלימות. "התרגלתי לקבל מכות.. ואמא של מיכל ידעה", השיב מלול והוסיף כי סיפר לחברו על אלימות מילולית שספג לכאורה, אך אלימות פיזית התבייש לספר.

הפרקליט דיבר על קנאה מצדו של מלול: "פחדת שאם היא תהיה בחוץ משהו בזוגיות יתערער?"  מלול השיב: "‏הלוואי שזה היה נגמר". הפרקליט הקריא התכתבות בין מיכל למלול ובה כתבה כי השניים יוכלו להיפרד בדרך יפה. "זה בסדר לא להצליח לבנות בית יפה ביחד, עשינו טעויות ונתקן אותן יחד. נעשה את זה בצורה יפה. אני לא מסוגלת לחיות עם דברים שיוצאים ממך". על כך השיב מלול בהודעה מצדו: "את לא תקבלי ממני גט אם לא תעשי הפלה. לי אין בעיה להתכתב בקפריסין".  במהלך החקירה הנגדית השופטים העלו תהיות על טענותיו של מלול, בין השאר על אלימות והשפלות מצד סלה. אחד ה‏שופטים אמר כי פנייתה של מיכל בהודעות הטקסט עם מלול הייתה מתונה מאוד לעומת תיאוריו ושאל כיצד זה מסתדר?. מלול השיב: "זה לא היה ככה בבית".

מלול נאשם שרצח את סלה באוקטובר 2019 בביתם שבמוצא. מכתב האישום עלה כי דקר אותה בראשה, גרר אותה ודקר אותה 11 פעמים נוספות בשעה שבתם בת השמונה חודשים שהתה בדירה. כוחות ההצלה הגיעו לדירה רק ביום למחרת, בסביבות השעה 18:00. 

בתשובתו לכתב האישום שהוגשה לפני כשמונה חודשים כפר מלול באשמת הרצח. בתשובה נכתב: "מלול שתה לשוכרה במהלך הלילה ולא זוכר לפרטים את מה שאירע, פרט לכך שבאותו הערב במהלך ויכוח בין השניים הוא נדקר כמה דקירות על ידי סלה בצד ימין של גופו".