ישראלים תקועים בפרנקפורט

20 חרדים נחתו עם אישור מזויף - כניסתם סורבה

בנוסף, עשרות ישראלים לא הורשו לעלות לטיסה מפרנקפורט, ונתקעו מאז אתמול
שרון עידן
24 בפברואר 2021
16:21
עודכן ב 19:55

כניסתם של עשרים חרדים מארצות הברית שנחתו היום (רביעי) בצהריים בנמל התעופה בן גוריון סורבה על ידי נציגי רשות האוכלוסין, לאחר שהתגלה כי הגיעו ארצה עם אישורים מזויפים של ועדת החריגים הדרושה לשם כניסה לישראל.

בעקבות האישורים המזויפים, משפחה אמריקנית בת 13 נפשות תגורש הלילה בטיסת חצות לארצות הברית, ובנוסף תגורש משפחה נוספת בת שבע נפשות.

בתוך כך, כ-60 ישראלים נתקעו מאז אתמול בנמל התעופה בפרנקפורט, לאחר שלא הוכנסו למטוס. אחד מהם, ענר פלך, סיפר היום בריאיון לאסתי פרז בבחצי היום כי "באנו לעלות למטוס וחלק מהאנשים נשלפו מהשרוול". עוד הוא סיפר כי בחברת התעופה לופטהאנזה גם לא סיפקו לנוסעים מלון לינה והם נאלצו לשהות בנמל התעופה. אלפי ישראלים השוהים בחו"ל מנסים בימים אלה להגיע לישראל, ללא הצלחה.  

האזינו לריאיון עם ענר פלך בכאן רשת ב

"אתמול בשתיים בצהריים נחתנו בפרקנפורט ממקסיקו. קיבלנו את הכרטיסים לישראל כבר שם", סיפר פלך. "חיכינו כמה שעות ובאנו לעלות למטוס. היה תור ארוך מאוד, בידוקים ארוכים מאוד, פתאום הגיעו 15 שוטרים והודיעו לנו שמי שעל הטיסה יטוס ומי שלא – המטוס יוצא בלעדינו. עמדנו בתור בגייט. חלק מהאנשים נשלפו מהשרוול ממש".

"הסבירו לנו שאם המטוס לא יוצא עכשיו אז הוא לא יוכל לנחות", המשיך פלך. "הבנו אחר כך שזה לא נכון בכלל. מאותו רגע נשארנו בשדה, אמרו לנו שישימו אותנו במלון וידאגו לנו לטיסה אחרת. הגענו לעמדה של לופטהאנזה ואמרו לנו שאין מקום במלון, הביאו לנו שמיכות שנעביר את הלילה. אין איפה לאכול, אין איפה לישון חוץ מהרצפה או כיסאות".

פלך סיפר כי בחברת התעופה סידרו טיסה נוספת שאמורה לצאת הערב לישראל. "כל בדיקות הקורונה של כולנו כבר לא תקפות", אמר. "אבל השיגו אישור חריג מהארץ שלא נצטרך בדיקה נוספת. לא אופתע אם אשאר פה עוד לילה".