היילי ארסנאו
צילום: בית החולים לילדים סיינט ג'וד

"המשימה הזו משנה דברים": המחלימה מסרטן שמצטרפת לטיסה האזרחית הראשונה לחלל

המקומות בטיסה האזרחית הראשונה לחלל שתפעיל חברת Space-X ממשיכים להתמלא. מי שתהיה קצינת הרפואה של הטיסה היא היילי ארסנאו, שהחלימה מסרטן בתור ילדה, ובהצטרפותה לטיסה הזו היא צפויה לשבור עוד כמה שיאים
שאול אמסטרדמסקי | משחקי הכיס
27 בפברואר 2021
06:22

היילי ארסנאו היא האזרחית האמריקנית השנייה שצפויה להצטרף לטיסת החלל האזרחית של חברת Space-X, שמממן המיליארדר האמריקני ג'ארד אייזקמן. "אני לא יכול לחשוב על מישהו שיעביר מסר מעורר השראה יותר מהיילי. כשהעולם ישמע על הסיפור שלה והמסע שלה, יהיו כל כך הרבה אנשים שיסתכלו עליה כמקור" השראה", אמר אייזקמן על ארסנאו. הסיבה לדברים האלה היא שההצטרפות של היילי בת ה-29 לטיסה האזרחית הראשונה לחלל היא לא כל הסיפור. כי היילי צפויה לשבור עוד כמה שיאים בדרך.

היילי תהיה האמריקנית הצעירה שתטוס לחלל, כאמור בת 29 בלבד. והיא גם תהיה הראשונה שעושה את זה עם רגל תותבת.

כשהיא הייתה ילדה היא חלתה בסרטן העצמות. ובגיל 10 עברה ניתוח בבית החולים סיינט ג'וד לילדים בממפיס. שם החליפו לה חלק מעצמות הרגל לעצמות מלאכותיות מטיטניום. למרות כל זאת היא עברה את כל המבדקים לטיסה לחלל, ותמריא עם החללית באוקטובר הקרוב.

"היה צריך להיות במצב פיזי מושלם", היא מספרת, "ומשימת החלל הזו משנה דברים. ולהיות מחלימת סרטן בסרטן זה כבוד גדול. ואני לא יכולה לחכות לדבר עם המטופלים של על זה".

הניתוח ההוא בגיל 10 היה רק שלב ההיכרות של היילי עם בית החולים. היא בחרה לחזור ולעבוד בו, והיום היא עוזרת רופאה בבית החולים ומסייעת לילדים לעבור את מה שהיא עברה בילדותה: "אני מקווה שהמשימה הזו תעזור להם להסתכל אל עבר העתיד ולחלום בגדול".

היילי נבחרה למשימה, בין השאר, בגלל התפקיד שלה בבית החולים, והיא תהיה קצינת הרפואה. אך גם החיבה שלה לאקסטרים לא הזיקה. "כמה חודשים לפני שאובחנתי, משפחתי נסעה לנאס"א שביוסטון", סיפרה בריאיון. "וכמובן שרציתי להיות אסטרונאוטית אחרי שביקרתי שם".

המקומות על הטיסה האזרחית של החללית "דרגון" הולכים ומתמלאים. ארסנאו, קצינת הרפואה, ואייזקמן, המפקד, הם שניים מבין ארבעת האסטרונאוטים על הטיסה הצפויה. עד 4 באוקטובר נגלה מי השניים הנוספים. בינתיים, כל מה שנשאר הוא לאחל להם בהצלחה, ולקנא כמובן.