המסיבות בתל אביב אתמול
-

בכיר במשטרה: החגיגה בשוק הכרמל – מסיבת התאבדות

סגן דובר המשטרה לכאן רשת ב: אנשים צריכים לדעת שאנחנו יכולים לאכוף גם בבתים פרטיים • השר אדלשטיין: "החוגגים במסיבות ההדבקה – הזינוק בתחלואה רשום על שמכם"
הבוקר הזה
25 בפברואר 2021
07:48
עודכן ב 07:56

סגן דובר המשטרה סגן־ניצב אסי אהרוני, אמר הבוקר (חמישי) לכאן רשת ב כי החגיגות שנערכו אתמול בשוק הכרמל ובשדרות רוטשילד בתל אביב בהשתתפות מאות הן "מסיבות התאבדות". בריאיון לרן בנימיני בכאן רשת ב הוא מתח ביקורת על התנהלותם של עסקים שמכרו משקאות ואלכוהול ו"תדלקו את המסיבות", לדבריו. "מצד אחד הם רוצים לחזור לפתיחה מלאה ומצד שני הם עושים פעולות שגורמות למצב ההפוך". 

סנ"צ אהרוני ציין כי 2,000 שוטרים יוקצו למשימות האכיפה בימי פורים והסביר שבניגוד לדעה הרווחת, המשטרה יכולה לבצע אכיפה גם בבתים פרטיים בחג. "גם קיום מסיבה בבית פרטי כיום, בניגוד לשנה שעברה, זו עבירת קנס של עשרת אלפים שקלים", הוא הוסיף. "זה נכון שבליל פורים אפשר לקיים מסיבות רועשות גם אחרי 23:00, אבל אם יש רעש חזק אנחנו יכולים להיכנס לבית – חשוב שאנשים ידעו את זה". 

האזינו לריאיון עם סנ"צ אסי אהרוני בכאן רשת ב

שר הבריאות יולי אדלשטיין התייחס גם כן למסיבות הרחוב אתמול ואמר: "החוגגים במסיבות ההדבקה צריכים לדעת – הזינוק בתחלואה יהיה רשום על שמכם, סגירת עסקים תהיה בגללכם, אובדן חיי אדם יהיה על מצפונכם. אתם רואים את המצב, אתם רואים איך גם צעירים נופלים לתחלואה קשה, איך המוות מגיע לכל גיל. תתעשתו, עוד לא מאוחר מדי". 

ראש עיריית תלאביב-יפו רון חולדאי צייץ: "מי שחגג במסיבת הרחוב אתמול בעיר מזלזל בבריאות הציבור ובמאמצים העילאיים שלנו לעצור את המגפה. הנחיתי את גורמי הפיקוח והאכיפה העירוניים לפעול בנחישות במהלך החג למניעת התקהלויות וליישום ההנחיות".

מלבד המסיבות בתל אביב, המשטרה פיזרה הלילה מסיבת טבע שהתקיימה ביער לכיש בהשתתפות של עשרות. השוטרים עיכבו 18 צעירים במקום ורשמו להם קנסות בגין הפרת ההנחיות. מארגן המסיבה והתקליטן עוכבו להמשך חקירה בתחנת המשטרה. 

שרי הממשלה אישרו אתמול את העוצר הלילי בין השעות 20:30 ועד 5:00 בחג הפורים, החל מהיום ועד יום ראשון בבוקר. בין המגבלות שאישרו השרים – איסור על קיום מסיבות, שיאפשר לקנוס את בעל המקום. הקנס על שהייה בבית של מישהו אחר בשעת הסגר או על יציאה מהבית מסיבה לא חיונית עומד על 500 שקלים. במשטרה יפרשו עשרות מחסומים ויתגברו כוחות לקראת אכיפת ההגבלות. 

מתחת לכותרת "עוצר לילי" מסתתר הבלוף הישראלי המצוי

לצד המחסומים, יפעלו בשעות הסגר מאות ניידות ושוטרים, ויבצעו סריקות על כלל הצירים ברחבי הארץ, תוך חסימות מדלגות לאיתור אזרחים שלא יפעלו על פי התקנות. השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה אמר אתמול כי "המשטרה איננה מעוניינת בעימות עם האזרחים. בסוף השבוע הזה המשטרה תהיה פרוסה בכל הכוח בכל רחבי הארץ בערים ומחוץ לערים. אין לי ספק שיהיו הפרות. גם אם השוטרים לא יגיעו לכל ההפרות הם יגיעו לחלקן".

בהכנת הידיעה השתתפו דקלה אהרן-שפרן, עמית תומר ודניאל אלעזר