תצלום של הכור
צילום: אי-פי

צילומי הלוויין חושפים: עבודות הרחבה בכור בדימונה

שר החוץ של האיראן התייחס לדיווחים על הגדלת הכור בסוף השבוע: "מפעל האטום היחיד בישראל מתרחב, האם זה אמור להעלות חשש?" | צפו בתמונות
איתמר מרגלית
25 בפברואר 2021
09:18

סוכנות הידיעות אי-פי פרסמה היום (חמישי) צילומי לוויין מהימים האחרונים שחושפים עבודות הרחבה בקריה למחקר גרעיני באזור דימונה. 

שר החוץ האיראני מוחמד זריף הביע את דאגתו לפני כמה ימים בעקבות דיווחים על הרחבת הכור בדימונה. "מפעל האטום היחיד בישראל מתרחב, האם זה אמור להעלות חשש?" הוא כתב בחשבון הטוויטר שלו. דבריו של זריף מגיעים ברקע חידוש והשיחות בין ארצות הברית ואיראן על הסכם הגרעין. בשבועות האחרונים ישראל הגבירה את הלחץ על המדינות האירופיות החברות בהסכם הגרעין - צרפת, גרמניה ובריטניה - לקראת האפשרות של חידוש השיחות. המטרה: ניסיון למנוע חזרה להסכם הגרעין הישן.

לפני כשבועיים יצאו ארצות הברית, צרפת, גרמניה ובריטניה בהודעה משותפת והבהירו כי הן מעוניינות להחזיר את איראן לעמידה מלאה בהתחייבויותיה במסגרת הסכם הגרעין. המשמעות - ארצות הברית ומדינות אירופה חוזרות לדבר בקול אחד בנוגע לאיראן. על פי ההודעה, אם איראן תחזור לעמוד בקפדנות במחויבויות שלה - כך גם ארצות הברית, שמוכנה לנהל דיונים עם איראן בנושא.