עוצר בירושלים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תם העוצר הלילי ללא דיווחים על הפרות משמעותיות

העוצר הבא - הערב ב-20:30. התחבורה הציבורית תצומצם ותיפסק בכל אחד מימי החג בשעה 20:00. גם התחבורה לירושלים ביום ראשון מוטלת בספק • המשטרה פיזרה מסיבה ברחובות בהשתתפות 40 אנשים, ארבעה נעצרו במקום
מערכת כאן חדשות
25 בפברואר 2021
19:59
עודכן ב 05:09

הבוקר (שישי) בשעה 05:00 הסתיים העוצר הלילי בניסיון למנוע את התפרצות התחלואה בקורונה בימי חג הפורים. העוצר הבא יחל הערב בשעה 20:30, כפי שאישרה הממשלה שלשום, ויחול בכל לילה, עד יום ראשון. התחבורה הציבורית בימים אלה תצומצם ותיפסק בשעה 20:00. במהלך העוצר אסור לשהות בביתו של אדם אחר ולהתרחק מהבית יותר מקילומטר. האיסור להתקהל תקף בכל שעות היממה. במבנה סגור רשאים להתכנס עד עשרה בני אדם ובמרחב פתוח עד 20. נאסרו תהלוכות עדלידע, מופעים וכינוסים.

המשטרה מתגברת את הנוכחות בכבישים העירוניים והבין-עירוניים ופורשת עשרות מחסומים. 2,000 שוטרים יתווספו במהלך החג לכוחות הרגילים, ובמשטרה מקווים שהציבור ינצל כמה שפחות את הפירצות. ברחובות פוזרה מסיבה בהשתתפות 40 אנשים בשטח פתוח, ונעצרו ארבעה מהמשתתפים בחשד לתקיפת שוטרים. 

עומסי תנועה כבדים נוצרו הערב בכניסה לירושלים. בניסיון לצמצם הגעה של אזרחים רבים לבירה ביום ראשון, שושן פורים, הממשלה צפויה להורות על צמצום התחבורה הציבורית אליה. הנושא עדיין לא עלה לדיון, וגם הפעם הממשלה תכריע בו ברגע האחרון.

חלק ניכר ממסיבות הפורים שתוכננו להיום  הוקדמו ליום רביעי כדי לעקוף את ההגבלות. בתל אביב התכנסו מאות בשדרות רוטשילד, ובעשרות מקומות אחרים ברחבי הארץ התקיימו מסיבות מחתרתיות, שבהן לא נשמרו ההנחיות.

מלבד מסיבות, מוקדים נוספים שיש חשש שיהפכו לאירועי הדבקה המוניים הם הטישים של החסידויות החרדיות וסעודות פורים שנערכות בשעות היום – ולא במהלך שעות העוצר. אף שההנחיות אוסרות לקיים את כל אלו, ברבים מהמקומות ההכנות נמשכות כרגיל, ונראה שמאמצי ההסברה גם הפעם נכשלו כמעט לגמרי.

אתמול בבוקר דיווחה המשטרה כי סיכלה 31 מסיבות פורים מחתרתיות שתוכננו להתקיים בימים הקרובים וחקרה 33 מארגני מסיבות תוך אזהרה שלא לקיים מסיבות בימים אלה. עוד מסרה המשטרה כי תמשיך לפעול לאיתור מארגני מסיבות ויחצ"נים שבכוונתם לארגן מסיבות בניגוד להנחיות. במקביל, נמסר כי במשטרה מקיימים הידברות עם גורמים במגזר החרדי על מנת למנוע התקהלויות המוניות מצדם.

מתחת לכותרת "עוצר לילי" מסתתר הבלוף הישראלי המצוי