שאול אמסטרדמסקי

מה קורה אם חזרתם לעבוד - אבל דמי האבטלה ממשיכים להגיע?

קבלו סיפור אמיתי על שני גופים שמנהלים את החיים שלנו, ופשוט לא מסוגלים לתקשר אחד עם השני - שירות התעסוקה וביטוח לאומי
שאול אמסטרדמסקי
26 בפברואר 2021
08:19

שמעו את הסיפור של זוהרת ניר כהן. מתחילת הקורונה, כמו הרבה מאוד ישראלים וישראליות אחרים, זוהרת מצאה את עצמה בחל"ת, והתחילה לקבל דמי אבטלה. אבל אחרי כמה חודשים, המעסיק אמר לה: בואי חזרה בקצת פחות משרה. היא הסכימה, הלכה על זה, וחזרה לעבוד.

רק מה? דמי האבטלה שהיא קיבלה המשיכו להגיע. אז היא הלכה למעסיק שלה ושאלה: "אתה עדכנת את שירות התעסוקה שאני חזרתי לעבוד?", והמעסיק אמר כן. היא פנתה בעצמה לשירות התעסוקה ובדקה: "רשום לכם שאני עובדת, כן?" ואמרו לה כן, ודמי האבטלה המשיכו להגיע.

עכשיו, יש אנשים שהיו אומרים: היי, סבבה. גם כסף מהעבודה, גם דמי אבטלה. אבל זוהרת ידעה שאם זה יימשך ככה, יום יבוא ויגיע מכתב מהביטוח הלאומי שאומר לה: אה אה אה, את חייבת לנו כסף. היא הבינה שאם שירות התעסוקה וביטוח לאומי לא יודעים לדבר אחד עם השני, אז אולי היא צריכה לפנות בעצמה.

אז היא פנתה, והיא מספרת איך היא פנתה לביטוח לאומי גם בפייסבוק וגם דרך האתר, וגם הרימה טלפון וניסתה. בחלק מהזמן אפילו אמרו לה: "פנייתך התקבלה, הכול בסדר", רק שהכסף, דמי האבטלה, המשיכו להגיע, והיא לא מובטלת. בסופו של דבר שלחתי את הפוסט שלה לדוברת של ביטוח לאומי, והיא וידאה שסוגרים את כל המעגל הזה.

עכשיו, למה אני מספר לכם את הסיפור הזה? לא רק בשביל שתתעצבנו יחד איתי על כל מעגלי הבירוקרטיה האין-סופיים האלה, אלא בשביל שתדעו שכשפניתי לדוברת הביטוח הלאומי שעזרה לזוהרת לסגור את המעגל הזה, היא גם סיפרה לי שהביטוח הלאומי יצר מערכת אינטרנטית שבה כל אחד יכול להיכנס ולהירשם, ולהכניס את הפרטים שלו ולדווח ישירות לביטוח לאומי: היי, אני עובד.

ואז הדבר הזה אמור להסתדר. למה זה נעשה ככה באופן לא רשמי עם איזו מערכת חצי רשמית חצי לא, אני לא יודע. ככה זה במדינת ישראל. אבל תשמחו לדעת שבחודש מאי כל הסיפור הזה צריך להיפסק כי אז יהיה טופס חדש, קוראים לו "טופס 100", והמעסיקים ידווחו ישירות לביטוח לאומי כל חודש מי עובד ומי לא עובד. אבל עד אז: מערכת באינטרנט או פוסטים בפייסבוק. גם זה עובד.