מחסום משטרתי
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

השרים אישרו: אין תחבורה ציבורית לירושלים במוצ"ש ובמהלך יום ראשון

בניסיון לצמצם התקהלויות וחגיגות פורים - יאסר גם ארגון הסעות מיוחדות לירושלים • העוצר הלילי: המשטרה פיזרה יותר ממאה מסיבות ועצרה עשרות לחקירה. 2,500 דו"חות חולקו בגין הפרות • בין ההתקהלויות שפוזרו: מסיבה בירושלים עם 250 איש וחתונה בתל אביב בהשתתפות עשרות
ורד פלמן, אסף פוזיילוב וגילי כהן
26 בפברואר 2021
08:18
עודכן ב 15:56

שעות ספורות לפני כניסת השבת: שרי הממשלה אישרו היום (שישי) כי החל ממחר בשעה 18:00 ועד יום ראשון כולל תופסק התנועה הציבורית לירושלים, בניסיון לצמצם התקהלויות וחגיגות. כמו כן, ייאסר על ארגון הסעות מיוחדות לבירה או השתתפות באחת.

יוחרגו מהאיסור: הסעות של עובדים למקום העבודה או למוסדות חינוך ורווחה שפעילותם הותרה בחוק. כמו כן, יותרו ביום ראשון הסעים מיוחדים של צה״ל ומשרד הביטחון, לצורך הסעת חיילים לירושלים וממנה. עוד הודגש כי התחבורה הציבורית העירונית בירושלים תמשיך לפעול כבשאר הארץ, במתכונת רגילה ובתפוסה של 75%.

מוקדם יותר עדכנה משטרת ישראל כי פיזרה יותר ממאה אירועים ומסיבות שהתקיימו בניגוד הנחיות במהלך הלילה. בין היתר נמסר, כי במהלך פעילויות האכיפה של המשטרה נעצרו לחקירה עשרות חשודים ונרשמו כ-2,500 דו"חות בסך הכל, רובם בגין הגבלות התנועה וההתקהלות.

בין ההתקהלויות הבולטות שפיזרה המשטרה ניתן למנות מסיבת פורים בה השתתפו כ-250 איש במלון בירושלים, חתונה בהשתתפות מאה איש בתל אביב, שלוש מסיבות טבע באזור הדרום ומסיבות רבות נוספות בהשתתפות עשרות.  

ראש מטה "מגן ישראל" תומר לוטן התייחס הבוקר לעוצר הלילי ואמר כי הוא פחות מודאג ממספר ההפרות אלא מהאווירה סביבן. בריאיון לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב הוא הביע דאגה מהתחושה שהמגפה הסתיימה ואמר כי מי שהולך לחגוג צריך לזכור שהמחלה עדיין כאן וכי יש יותר צעירים חולים ומאושפזים. הוא חזר והדגיש כי הכלי היעיל נגד הקורונה הוא החיסון. דו"ח אמ"ן: ביממות הקרובות צפויה עלייה מחודשת בתחלואה, מגמת הירידה בתחלואה נבלמה. מקדם ההדבקה עומד על 0.97. 


העוצר הלילי שהחל אמש הסתיים בשעה 05:00 ללא דיווחים על הפרות משמעותיות. ברחובות פוזרה מסיבה בהשתתפות 40 אנשים בשטח פתוח, ונעצרו ארבעה מהמשתתפים בחשד לתקיפת שוטרים. בירושלים פיזרה המשטרה חמש מסיבות פורים. אחת מהן נערכה במלון ובה השתתפו כ-250 בני אדם, בעל המקום עוכב לחקירה. בבית שמש אותרה מסיבה בבית והתקהלות שבמהלכה הותקפו שוטרים, שניים עוכבו לחקירה.


העוצר ייכנס לתוקף שוב הלילה בשעה 20:30 עד 05:00 וכך גם מחר. במהלך העוצר אסור לשהות בביתו של אדם אחר ולהתרחק מהבית יותר מקילומטר. האיסור להתקהל תקף בכל שעות היממה. במבנה סגור רשאים להתכנס עד עשרה בני אדם ובמרחב פתוח עד 20. נאסרו תהלוכות עדלידע, מופעים וכינוסים.