חגיגות פורים בירושלים, 26.02.21
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

העוצר הלילי בירושלים: שוטרים נפצעו מיידוי אבנים

פרופ' אש על המסיבות בת"א: מודאגים ממה שיהיה בעוד שבועיים • בבירה חל השנה פורים משולש, וקיים חשש מהפרת ההגבלות וחגיגות המוניות של סעודת החג
כתבי כאן חדשות
28 בפברואר 2021
08:38

כוחות משטרה רבים פעלו הלילה (ראשון) בירושלים, בבית שמש וביישובי הסביבה כדי לאכוף את הנחיות הסגר הלילי ולמנוע התקהלויות. בכמה מקומות יודו אבנים לעבר השוטרים וגרמו לפציעתם. נזק נגרם לניידות משטרה. נעצרו כמה חשודים במעשים.

כדי למנוע התקהלויות פורים בבירה, חסומה מאמש כניסה ויציאה של אוטובוסים מן העיר. גם קו הרכבת לירושלים וממנה אינו פועל, ואסורה הפעלה של הסעות מאורגנות, חוץ מהסעות עובדים וחיילים, והסעות למוסדות חינוך ורווחה, שפעילותם מותרת בתוך ירושלים התחבורה הציבורית פועלת במתכונת הרגילה.

במשרד הבריאות חוששים מהאירועים המתוכננים בירושלים במהלך היום ומהשפעתם על התחלואה. ממונה הקורונה פרופ' נחמן אש מסר בתכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב כי הוא מקווה שהחוגגים היום ינהגו באחריות: "היו לנו ידיעות רבות על התכנסויות המוניות ולכן המלצנו להפסיק את התחבורה לירושלים ליום אחד. מקווה שמי שנמצא בירושלים ינהג באחריות". אש הביע דאגה בנוגע להשפעה של המסיבות ההמוניות בתל אביב במהלך סוף השבוע האחרון: "אנחנו מאוד דואגים מה יהיה בעוד שבועיים. אין לי ספק שזה ישפיע. הדבר המדאיג ביותר הוא שזה ישפיע על היכולת שלנו לפתוח את המשק. המסיבות האלה יקשו עלינו".   

התמונות שנראו ממסיבות רבות שהתקיימו אתמול בניגוד להנחיות העלו שאלות רבות בנוגע לאכיפת המשטרה סביב אירועי הפורים. מפקד תחנת שרת במשטרה, סנ"צ דודי שליו, הפנה בראיון בכאן רשת ב את האשמה כלפי הציבור: "לצערנו הציבור במדינת ישראל אינו ממושמע, איפה האחריות הציבורית? אם אני צריך להגיע למסיבה של דוגמניות ודוגמנים באמצע הלילה - איפה האחריות שלהם? זה לא רק צעירים".