-
צילום: ראחים חאטיב, פלאש 90

עבריין מין התחזה למדריך רכיבה - ותקף ילדות

טיול של ליאור (שם בדוי) ומשפחתו ב"הר הזבל" ברעננה הסתיים בסיוט, לאחר שגבר שהציע לילדות לרכוב עמו על סוס - תקף אותן מינית. החשוד התגלה כעבריין מין מורשע, שבכלל לא אמור להתקרב לילדים. בריאיון לכאן רשת ב סיפר ליאור: "יש לנו משפחה מאוד מיוחדת וטובה, והדבר הזה מזעזע את כל היסודות". עד כה התקבלו במשטרה עדויות נגד החשוד משש משפחות שונות
קלמן-ליברמן
28 בפברואר 2021
12:02

בשבת האחרונה ליאור (שם בדוי) ומשפחתו טיילו ברעננה ב"הר הזבל". בין השדות, הפרדסים, הגבעות והמטיילים הרבים, היה גם גבר שרכב על הסוס. "הוא העלה כל מיני ילדים לסוס" סיפר ליאור בריאיון לתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב. "הוא הציע לבתי בת ה-6 לעלות לסיבוב. היא נורא התרגשה, עלתה לסיבוב, הוא התרחק כמה מטרים. אחר כך הבת בת ה-4 גם כן עלתה. במשך דקה, לא יותר". מהר מאוד הרכיבה הקצרה התגלתה כחוויה מזעזעת.

האזינו לריאיון עם ליאור (שם בדוי) בכאן רשת ב

כששתי הבנות חזרו מהרכיבה, הבת הגדולה סיפרה לאם שלא היה לה כל כך כיף. היא הצביעה על אזור החלציים והדגימה לאם פתיחת מכנסיים והכניסה את היד. האמא המזועזעת סיפרה את הדברים לליאור, והוא החל לרוץ לחפש את הגבר הזה. "חשבתי על פתרון מקראי באותו רגע", הוא מספר בריאיון, "לא על שיחה נעימה. חשבתי על זה שרק אחד ירד מההר הזה בחיים".

בדרך ליאור אמר לכל ההורים שראה באזור שיזהרו מהאיש. הוא מצא אותו לבסוף עם שלוש ילדות בנות 10, והחליט לגשת אליו בצורה כזו שלא תרתיע, וכך יוכל להשיג עליו עוד פרטים מזהים. בינתיים המשטרה הוזעקה למקום.

ליאור וגיסו גם אספו עוד ועוד עדויות ממשפחות על השביל, שתשאלו את הבנות שרכבו עם הגבר, וכולן
בתחילה התביישו לספר - אך לבסוף כולן חשפו כי הוא נגע בהן והטריד. סך הכול נאספו 6 עדויות, והמשטרה קוראת לנפגעות נוספות להגיש תלונה.

אחרי מעצר החשוד, ליאור נדהם לגלות את האמת המכעיסה. הגבר שהטריד את בנותיו - יהודה עובדיה כפי שהוא נקרא היום, ואודי שגדרי בשמו המקורי - הוא עבריין מין מורשע שאסור היה לו להיות בקרבת קטינים. הוא ריצה שני מאסרים, ובשני המקרים מיד אחרי שהשתחרר - שב לפשע. ליאור סיפר כי גם במקרה הנוכחי, בעת המעצר החשוד גיחך בידיעה שהוא עומד להשתחרר.

ריצה שני מאסרים, ובשני המקרים מיד אחרי שהשתחרר - שב לפשע. עבריין המין התחזה למדריך רכיבה, יהודה עובדיה

על מצבה של המשפחה לאחר המקרה, סיפר ליאור: "יש לאשתי המון חרדות. היא לא מתקלחת או הולכת לשירותים אם אני לא בבית. אם אני יושב בגינה היא נועלת את הבית. היא לא אוכלת כבר שבוע. זה מאוד לא נעים. אני בן אדם שאלוהים בירך אותו באישה מדהימה, ובירך אותה בבריאות נפשית איתנה. יש לנו משפחה מאוד מיוחדת וטובה, והדבר הזה מזעזע את כל היסודות.

"פנינו לטיפול פסיכולוגי כדי להנגיש את החוויה המזעזעת הזאת לבנות. כאשר הגיל עולה כך גם המורכבות של הדבר הזה – תחושות של בושה ואשמה".