ארז דריגס
צילום מסך

ארז דריגס מגיב על ההאשמות נגדו: "מרגיש חובה להבהיר - בוודאי שאני מתנצל"

השחקן פרסם פוסט בפייסבוק, ובו כתב: "התמכרות היא לא תירוץ לפגוע באחרים. אני לא מסתתר מאחורי ההתמכרות שלי - את בקשת הסליחה והחרטה שלי אמסור להן באופן אישי" • בשבוע שעבר התפרסמו עדויות של נשים שהתכתבו עם דריגס ברשתות החברתיות ונשאו אופי מיני, בהן התכתבות עם קטינה
שני נחשוני
28 בפברואר 2021
18:06

השחקן, הבמאי ואחד מיוצרי הסדרה "חזרות", ארז דריגס, פרסם היום (ראשון) פוסט בפייסבוק בהתבטאות ראשונה מאז התפרסמו הטענות נגדו לפיהן כביכול פגע מינית בכמה נשים. "אני מרגיש חובה להבהיר - בוודאי שאני מתנצל, מעומק הלב. את בקשת הסליחה והחרטה שלי אמסור להן באופן אישי, ואנסה לכפר מולן כמיטב יכולתי", כתב בפוסט.

בשבוע שעבר התפרסמו ברשתות החברתיות עדויות של נשים שהתכתבו עם דריגס ברשתות החברתיות ונשאו אופי מיני, במקרה מסוים היה מדובר בהתכתבות עם קטינה. נגד דריגס נמתחה ביקורת על כך שלא היה מספיק ברור מהתגובה הראשונה שלו אם הוא מתנצל או לא.

דריגס פתח את הפוסט בדברים: "תחושת הבושה לא התחילה בשבוע האחרון, אני מסתובב איתה שנים רבות. היא מלווה בידיעה שפגעתי בלא מעט אנשים לאורך השנים. עבודת ההחלמה שאני עושה בשנים האחרונות מציבה מולי מראה שבה משתקף העבר שלי, והדמות שאני רואה היא מביכה, גסה, חסרת רגישות ומרוכזת בעצמה. הלוואי ולא הייתי כותב את הדברים ההם, אבל כתבתי ובצד השני היו נשים שקראו. ונפגעו"

"לא פשוט לפגוש חלק כל כך ספציפי מהחיים הקודמים שלך, מתומלל ומנוסח בצורה נוראית"

השחקן המשיך וכתב: "זה נשמע אולי משונה אבל גם לי קשה לקרוא את הטקסטים האלה. אני מסתכל עליהם כאילו בפעם הראשונה, וזה לא פשוט לפגוש פתאום מול הפרצוף את מי שהיית, לפגוש חלק כל כך ספציפי מהחיים הקודמים שלך, מתומלל ומנוסח בצורה נוראית. אני זה שהיה אמור לנהוג באחריות. לא הייתי אמור לנסות לנצל את הציפייה ממני למשהו אחר, והייתי אמור להיות רגיש כדי לזהות אי נוחות ולא להמשיך".

בהתייחס לטענות שהושמעו על החשיפה שלו על התמכרותו, כתב דריגס: "'התמכרות היא לא תירוץ לפגיעה מינית' זה טקסט שיצא לי לראות השבוע. בוודאי שלא. התמכרות היא לא תירוץ לפגוע באחרים. היא גם לא אליבי. אני לא מסתתר מאחורי ההתמכרות שלי, היא לא הסיבה לכל דבר לא טוב שעשיתי או אעשה בחיי. אבל היא הובילה אותי לחיות אורח חיים כזה שכלל גם לא מעט פגיעה בעצמי ובאחרים. למעשה, זו ההגדרה המובהקת ביותר לשאלה האם אתה מכור או לא – 'האם ההתנהגות שלך פוגעת בך ופוגעת באחרים?'".

"בחשיפה הזו יש ערך עבור אותן אלו שהתכתבו איתי - הן יודעות היום שהאשמה והאחריות היא שלי"

"התחלתי את תוכנית ההחלמה לפני ארבע שנים, ובאופן מפתיע, או שלא, בדיוק עמדתי להתחיל את צעד 8 כשכל הסיפור הזה התחיל. צעד 8, שייך להתמודדות עם האנשים בהם פגעתי לאורך הדרך. חתיכת טיימינג. ישנו הרבה חוסר ידע בנוגע להתמכרות למין וכחלק מההתמודדות שלי בחרתי להעלות את המודעות ולהציף את הבעיה בסדרה, בדמותו של עופר, ומאוחר יותר גם דיברתי עליה באותו ראיון עיתונאי. אולי הייתי צריך לעשות יותר, אבל אני לא בטוח שהייתי מוכן עד הסוף לחשיפה טוטאלית. אבל בחשיפה הזו יש ערך והוא עבור אותן אלו שהתכתבו איתי. הן יודעות היום שאני זה שטעה, לא הן. שהאשמה והאחריות היא שלי, ולא שלהן. זה לא התפקיד שלי לקבוע אם יסלחו לי, אני יכול רק לקוות שכן".

בסיום דבריו, כתב דריגס כי "מה שבטוח זה שצריך אומץ לחשוף את הפגיעה שלך עם שאר העולם, כפי שעשו אותן נשים. אז גם אם נראה כרגע שהעולם שלי רועד, אני יודע להעריך את האומץ שלהן ואת השיח שהתפתח, שהם חשובים יותר. הדיון הציבורי הסוער בשבוע האחרון משקף את כמות האמוציות סביב הנושאים שהתעוררו. אולי שווה גם שנשאל מה אנחנו כחברה יכולים לעשות כדי לעודד ולעזור לאנשים לבוא ולהודות שיש להם בעיה? שהם פגעו, ורוצים להשתנות ולתקן".