-
הדס פרוש, פלאש 90

"איזה תלמיד יבוא ללמוד בקיץ?": ביקורת על מתווה הלימודים ביולי

מנהלי בתי ספר ומורים טוענים: הארכת שנת הלימודים לא ישימה ומגיעה בעקבות לחץ של הורים
לירן כוג'הינוף
01 במרץ 2021
07:37

לאחר שאתמול ראש הממשלה הכריז על מתווה עקרוני להארכת שנת הלימודים בחודש יולי - מנהלי בתי ספר ומורים מותחים ביקורת על התוכנית המסתמנת. "הכל פלסטר מעכשיו לעכשיו", אמרה הבוקר (שני) לכאן רשת ב מנהלת בית הספר "נופים" בתל אביב, סמדר מורס. "צריך לעשות מיפויים, להכין את השנה הבאה ולבנות תוכניות, המורים חצי גמורים".

מנהל תיכון בעיר סיפר לכאן חדשות: "זה מריח 150% פוליטי, זה לא ממש ישים". הוא הוסיף כי אין צורך להפעיל את בית הספר של החופש הגדול גם בחודש יולי לתלמידי התיכונים וחטיבות הביניים. "זה מענה ללחץ פוליטי של הורים, ולא מענה חינוכי", הוא טען. מנהלת בית ספר מהדרום ציינה שאם הלימודים בחודש יולי יהיו נתונים לבחירה, רוב התלמידים יבחרו שלא להגיע: "איזה תלמיד בכיתה ט' יבוא ללמוד בקיץ?". 

בד בבד, מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד בחרה שלא להגיע למסיבת העיתונאים בנושא החינוך אתמול, שקיימו ראש הממשלה ושרי החינוך והאוצר. זאת לאחר שהשר יואב גלנט הציע לה תחילה ללמד ביולי, ובתמורה החופש הגדול יתקיים בחודשים אוגוסט-ספטמבר. בהסתדרות המורים תומכים בהפעלת בית הספר של החופש הגדול, אך מתנגדים לשינויים בלוח החופשות.