ירין שרף החשוד באונס

הוארך מעצרו של ירין שרף החשוד באונס בת 13 במלונית

אמה של הילדה פנתה לשופט: "החיים שלה נמחקו. הוא צילק אותה לעולם ועד, לילדה שלי נגמרו החיים". פרקליטו של שרף: "גם אם היא כתבה לו 'אל תעלה' ואחר כך פתחה את הדלת - האמירה לא אומרת שום דבר"
דניאל אלעזר
01 במרץ 2021
11:59

החשד לאונס במלונית: מעצרו של ירין שרף בן ה-21 החשוד שאנס ילדה בת 13 במלונית הוארך הבוקר (שני) ב-4 ימים. שופט בית משפט השלום בתל אביב אור ממון קבע בהחלטתו כי: "קיים חשד סביר שהחשוד ביצע את המיוחס לו ומעשיו מלמדים על מסוכנותו. החקירה עדיין בראשיתה והפעולות הביאו לקבלת חומרי חקירה נוספים שיש בהם לסייע בהבנת החקירה. עדיין יש פעולות רבות שיביאו להבנת ההסכמה״.

אימה של הילדה הגיעה לדיון בבית המשפט ופנתה לשופט בקול רועד: ״החיים של הילדה נמחקו לחלוטין. המעשה הזה הוא מעשה נבזה. אני פה ברגליים רועדות ולב נשבר. אני עומדת מול השופט ומבקשת להעניש את הפושע האכזרי במלוא חומרת הדין על זה שצלק אותה לעולם ועד. לילדה שלי נגמרו החיים במעשה אכזרי. כולה תמימה וטהורה, נפגעה בידי חיית אדם שלא שלט בצרכים שלו״. לאחר הדיון אמרה האם: "הילדה במצב קשה, היא מתמודדת עם תופת. מי יודע אם תהיה לה איזושהי רפואה. אנחנו כואבים ברמות שאי אפשר לתאר. מקווים לצאת מזה ולהקל עליה במה שאפשר".

נציג המשטרה, יבגני קפלביץ׳, אמר בדיון כי מדובר בתיק חמור מאוד, והוסיף: "המסגרת הראייתית התחזקה מאז הארכת המעצר הקודמת. יש בידינו תכתובת שבה הילדה אומרת לו שלא להגיע לחדרה". הילדה אמרה בעדותה: "באמצע שהוא אנס אותי הוא אמר לי יהיה פה אילת 2".

פרקליטו של החשוד עו"ד ניר דוד, התייחס לאחר הדיון לדברים וטען כי בדיון הוצגו תכתובות מקוטעות וחלקיות. גם אם היא כתבה לו 'אל תעלה' ואחר כך פתחה את הדלת - האמירה 'אל תעלה' לא אומרת שום דבר". עוד הוסיף כי "בית המשפט אמר בקול צלול וברור כי הדרך עדיין רחוקה וגילוי האמת עדיין בעיצומו. נותרו פעולות מהותיות לביצוע - שייקבעו את שאלת ההסכמה. הלקוח שלי אומר שהיא הציגה עצמה מעבר לגילה ושהמעשים בוצעו בהסכמה".

האונס לכאורה אירע במלונית שמאכלסת חולי קורונה מאומתים - חלקם צעירים ששוהים בפנימיות בימי שגרה. החשוד, תושב הדרום, וגם הקטינה, תושבת גוש דן, הם מאומתי קורונה שנמצאים בבידוד באותה מלונית. במשטרה חושדים כי הצעיר נכנס לחדרה של הנערה במלונית ושם אנס אותה. לאחר הדיווח על המקרה, הגיעו לחדר אנשי מז"פ ואספו ממצאים. לאחר האירוע הופצו ברשתות החברתיות סרטונים של החשוד באונס כשהוא מתבטא באופן מיני בוטה כלפי נשים.