רה"מ בריטניה בוריס ג'ונסון בביקור בבית ספר יסודי,
צילום: רויטרס

עושים את זה יותר טוב? כך תיראה החזרה ללימודים בבריטניה

מערכת החינוך כולה חוזרת לפעילות ביום שני: כולם יעטו מסכות, צוותי ההוראה והתלמידים יעברו בדיקות קורונה פעמיים בשבוע והפעילויות אחרי שעות הלימודים יתחדשו
מאיה ראכלין
02 במרץ 2021
08:25

מערכת החינוך כולה בבריטניה חוזרת לפעילות ביום שני הבא, אחרי סגר ממושך מאוד של יותר מחודשיים. כלל האזרחים כבר יודעים איך תיראה הפתיחה, כי הממשלה פרסמה  את תוכנית היציאה כבר לפני כמה שבועות והחינוך הוא השלב הראשון בתוכנית היציאה, הרבה לפני המסחר - בשונה מאוד ממה שקורה בישראל. 

אז איך תיראה החזרה ללימודים ב-8 במארס מהגן ועד לאוניברסיטה?

כולם יעטו מסכות אלא אם אפשר לשמור על ריחוק של שני מטרים בין תלמיד לתלמיד. צוותי ההוראה והתלמידים יעברו בדיקות קורונה פעמיים בשבוע  - בדיקה אחת בכניסה למתחם ובדיקה נוספת בבית.  בתחילת המבצע אפילו שלוש פעמים. הפעילויות אחרי שעות הלימודים יתחדשו גם הן כרגיל.

מה אין? קפסולות - כולם יישבו בכיתה ולא יתקיימו לימודים בחוץ. הגשם הבריטי לא מאפשר את זה, ובינתיים לא כל צוותי ההוראה יכולים להתחסן, לכן אף אחד לא בונה על הזריקות של פייזר ומודרנה.

רה"מ בוריס ג'ונסון ביום היערכות בבית ספר יסודי, היום (צילום: רויטרס)

נתוני התחלואה מחודש ספטמבר הראו מה קרה מהרגע שבתי הספר נפתחו. הפתיחה, והזן החדש שבדיוק התגבש העלו את כל המדדים, והחזירו את הבריטים לסגר חג המולד. לכן המומחים חוששים כעת שמה שקרה אז יחזור על עצמו כעת.

הפעם אבל בריטניה התכוננה מראש עם תוכנית מסודרת, וכנראה גם הקפדה יתרה ואכיפה של ההגבלות. עכשיו נותר לראות אם הם יצליחו לעשות את הבלתי אפשרי, ולהחזיר את הלימודים בלי להגביר את ההדבקה.