נתניהו, ארכיון
צילום: דוד כהן, פלאש 90

"תעמולה": נאסר לשידור קטע בהשתתפות נתניהו

נתניהו אמור היה להופיע בתוכנית בידור, יו"ר ועדת הבחירות השופט פוגלמן קבע: עשוי להשפיע • הליכוד: נערער על ההחלטה • יו"ר הכנסת יריב לוין במתקפה חריפה: "השופט שובר שיא חדש של הטיית בחירות"
מיכאל שמש ואמוץ שפירא
02 במרץ 2021
13:19
עודכן ב 13:35

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט עוזי פוגלמן אסר היום (שלישי) לשדר קטע בתוכנית "סטנד-אפ ניישן" שבו מופיע ראש הממשלה בנימין נתניהו - עד לאחר הבחירות. הפרק היה אמור להיות משודר היום. בליכוד הודיעו בעקבות ההחלטה כי יערערו עליה.

מדובר בקטע של כ-9.5 דקות. פוגלמן ציין בהחלטתו כי אין בקטע אמירות להצביע בעד נתניהו והליכוד, אך כי מסר תעמולה הוא לא רק מסר ישיר. פוגלמן אומר כי תכלית הקטע היא בידור, אך שזורים לאורכו מסרים שנוגעים במישרין לסוגיות שנמצאות על סדר היום הפוליטי, ובכלל זה הטיפול במשבר הקורונה והמורכבות בראש ממשלה חליפי והסכמי השלום, ובעיני הבוחר הסביר כי אמירות אלו עשויות להשפיע על ההצבעה.

"אנחנו נערער על ההחלטה לצנזר את ראש הממשלה נתניהו הערב בערוץ 13", הגיבו בליכוד. "אותנו מצנזרים, בזמן שלא מצנזרים את הריאיונות המלטפים של כל יתר הפוליטיקאים בתוכניות אירוח כמו אופירה וברקו או את התעמולה הפוליטית ב'ארץ נהדרת'. לא ייתכן שיהיה דין אחד לליכוד ודין אחר לכל השאר".

יו"ר הכנסת יריב לוין הגיב לדברים במתקפה חריפה נגד שופט העליון: "אם לא די בתקשורת המוטה שמשמיצה את ראש הממשלה נתניהו ומגמדת את הישגיו באופן שיטתי, עכשיו מגיע מי שאמור לדאוג לתקינות הליכי הבחירות, כבוד השופט פוגלמן, ושובר שיא חדש של הטיית בחירות".