משחקי הכיס

למה החליטו לפתוח את נתב"ג דווקא עכשיו?

הממשלה זרקה לפח את בריאות הציבור בשביל לפתוח את נתב"ג לקראת הבחירות. שאול אמסטרדמסקי עם עוד דוגמה לניהול פוליטי לחלוטין של משבר הקורונה
שאול אמסטרדמסקי
02 במרץ 2021
22:08

רוצים עוד דוגמה לזה שכל הניהול של הקורונה הוא פוליטי לחלוטין? קחו עוד דוגמה. אתמול בישיבת הממשלה, הממשלה החליטה שכל ההגבלות על נתב"ג שאנחנו מדברים עליהן כבר שבועיים - מעט ישראלים, אזיקים, כל הדברים האלה - די, זהו. זורקים הכול הצידה, בואו נפתח את נתב"ג, 3,000 ישראלים ביום יוכלו לבוא לישראל.

למה? בשביל שיוכלו להגיע ולממש את זכותם הדמוקרטית. שהישראלים שיושבים בחו"ל יוכלו לבוא לארץ, להצביע ולנסוע חזרה אם הם רוצים. רגע, אבל מה עם כל הטיעונים הבריאותיים, האפידמיולוגיים, שאנחנו מדברים עליהם כבר שבועות? אנחנו הרי חוששים שאנשים יבואו מחו"ל עם כל מיני מוטציות ואז לא נוכל להתמודד עם המוטציות, למרות החיסונים וכל זה. 

מה קרה לזה? כי בואו, אם הטיעון הזה חזק מספיק אז לא בטוח שלהצביע בבחירות זה עד כדי כך חשוב ואפשר לפתור את זה בדרכים אחרות. אפשר לתת לישראלים שיושבים בחו"ל למשל ללכת לקונסוליות, להצביע שם. אפשר לפתור את זה גם באמצעים טכנולוגיים. בואו, התמודדנו עם אתגרים קצת יותר מסובכים מזה.

אבל למהלך כזה עלולות להיות השלכות פוליטיות. פתאום כל מיני ישראלים שיושבים הרבה מאוד שנים בחו"ל אולי יוכלו להצביע ואולי הם יוכלו להצביע למפלגה שלא נוחה לכמה אנשים, אז לא, לא, לא, עזבו. בואו נחזיר את כולם לפה, ניתן להם להצביע ולעזאזל המוטציות, נתמודד עם זה אחר כך. ככה נראה ניהול פוליטי של מגפה.