בית קפה
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ממסעדות ועד אולמות אירועים: מה ייפתח ביום ראשון ואיך זה ייראה? | המדריך לתו הירוק והסגול

חוץ מילדי חטיבות הביניים שיחזרו לכיתות, בתי הקפה והמסעדות שסגורים מאז נכנסנו לסגר השני - יחזרו לפעול • גם אולמות האירועים, אולמות הכנסים והאטרקציות • בתי המלון, שאומנם נפתחו כבר בפעימה הקודמת, יוכלו לפתוח את חדרי האוכל שעד עכשיו נשארו סגורים
ליאל קייזר
03 במרץ 2021
07:12

לצד הפעלת נתב"ג, מיום ראשון הקרוב ניכנס לפעימה השלישית בתוכנית היציאה מהסגר השלישי, מה שאומר, בין היתר, פתיחת מסעדות ואולמות אירועים. המדריך המלא לתו הירוק והסגול.

אז קודם כל מה ייפתח מיום ראשון? חוץ מילדי חטיבות הביניים שיחזרו לכיתות, בתי הקפה והמסעדות שסגורים מאז נכנסנו לסגר השני יחזרו לפעול, וכך גם אולמות האירועים, אולמות הכנסים והאטרקציות. בתי המלון, שאומנם נפתחו כבר בפעימה הקודמת, יוכלו לפתוח את חדרי האוכל שעד עכשיו נשארו סגורים.כמו כן, תהיה הקלה במגבלות ההתקהלות כך שנוכל להתכנס 20 איש בפנים ו-50 איש בחוץ בכל מקום.

מי יוכל להיכנס ולאן?

בתי הקפה והמסעדות ייפתחו לכולם - אלא שמי שמחזיקים בתו ירוק, כלומר אלה שהתחסנו או החלימו מקורונה יוכלו לשבת בפנים, אלה שעדיין לא עשו את זה יישבו בחוץ במגבלות התו הסגול - כפוף לכללי הריחוק החברתי.

זה אומר שילדים בני פחות מ-16 לא יוכלו לשבת בתוך מסעדות, וגם מספר האורחים במסעדות יהיה מוגבל – והמסעדנים יוכלו למלא את המקומות רק עד לתפוסה של 75%.

הבשורה לזוגות המאורסים ולנופשים

מה יקרה באולמות האירועים והכנסים? בשלב הזה הם ייפתחו רק למחוסנים ומחלימים. מה שאומר שכרגע אי אפשר יהיה להזמין לחתונות למשל ילדים, העניין הזה צפוי להשתנות בקרוב - במשרד הבריאות עובדים על מתווה של כניסה לילדים וללא מחוסנים במתכונת של בדיקות מהירות לפני האירוע.

בתי המלון ימשיכו לעבוד במתווה ביניים – כניסה למבוגרים רק בתנאי שהחלימו או התחסנו, ולילדים בהצגת בדיקה שלילית. עדיין לא ברור כמה בני אדם יורשו להיכנס לחדר האוכל במלון או כמה אורחים אפשר יהיה להזמין לאירוע באולם אירועים.

שאלות המפתח הן: כמה זמן יחזיק המתווה הזה? אם המשק יצליח להישאר פתוח או שנראה את התחלואה מזנקת ונגיע לסגר רביעי? התשובות כנראה תלויות בין היתר ביכולת שלנו לשמור על הכללים האלה.