מסעדה סגורה בשרונה
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

משרד הבריאות מאיים לעצור את פתיחת המסעדות - אם מקדם ההדבקה ימשיך לעלות | חדשות הערב

פתיחת המשק תיעצר? גורם במשרד הבריאות: אם מקדם ההדבקה ימשיך לעלות - נבקש לעצור באופן מלא או חלקי את הפתיחה ביוםן ראשון • 417 גני ילדים גנים ילדים נסגרו בגלל התפרצות קורונה • המנהלת הרפואית של "מגן ישראל" לכאן רשת ב: בלי בחירות לא היה נכון לפתוח את השמיים •
קטי דור
03 במרץ 2021
08:32
עודכן ב 20:10

במשרד הבריאות מוטרדים מאוד מהמספרים הגבוהים לקראת פתיחת המשק ביום ראשון הקרוב. בחדשות הערב פורסם הערב (רביעי) כי במשרד מאיימים שאם מקדם ההדבקה ימשיך לעלות - תיעצר פתיחת המסעדות.

בשבוע האחרון מתייצב מקדם ההדבקה על 1 ובמשרד הבריאות לא רגועים מכך שמתבצעת פתיחה נוספת במשק בעוד ימים ספורים. גורם במשרד הבריאות מוסר היום, כי אם מחר מקדם ההדבקה יישאר גבוה וימשיך לעלות בקפיצות של 0.3 כפי שעשה בשבוע שעבר, קיים סיכוי כי יבקשו דחייה של מועד הפתיחה ואם ימשיך לעלות במהלך שבוע הבא, יבקשו עצירה של חלק מן ההקלות, דוגמת אירועים ומסעדות. במשרד הבריאות עוקבים בדריכות אחר הנתונים בימים הקרובים, ולפיהם תתקבל ההחלטה על ההמלצה.

ברקע קיים חשש בקרב הורים ואנשי מקצוע בתחום החינוך עקב עלייה בהדבקות בקורונה בגני ילדים: מספר גני הילדים שנסגרו בגלל התפרצויות קורונה הכפיל את עצמו תוך שבוע, ועומד היום על 471. עיריית בני ברק הודיעה היום שעל גננות וסייעות להתחסן או להיבדק בכל 48 שעות כדי לעבוד בגני העיר.

מקדם ההדבקה עלה הבוקר שוב ל-1 אחרי שירד מעט בימים האחרונים. בחברה הכללית הוא עומד על 0.99, בחרדית על 0.86. בחברה הערבית המקדם ירד מעט ועומד על 1.12. משרד הבריאות עדכן על 4,265 מאומתים חדשים שאובחנו לנגיף אתמול, זאת מתוך 91,122 תוצאות בדיקות. בבתי החולים מאושפזים 717 חולים שמצבם מוגדר קשה, 224 מהם מונשמים. מספר המתים עומד על 5,797 במצטבר מפרוץ המגפה. זאת כאשר מספר המחוסנים עומד על כ-4.8 מיליון במנה הראשונה וכ-3.5 מיליון במנה שנייה.

המנהלת הרפואית של "מגן ישראל" ד"ר אורלי גרינפלד התייחסה הבוקר לפתיחת השמיים ואמרה בכאן רשת ב כי "אם לא היה את הבחירות, זה לא היה נכון לפתוח את השמיים ולאפשר ייבוא וריאנטים". בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" היא הוסיפה על המתווה שאושר: "אין חובת בידוד במלוניות, המצב מדאיג". 

על הפעימה השלישית בפתיחת הסגר אמרה גרינפלד: "אנחנו עומדים ביעדים לפתיחה. השאלה מה יקרה בשבוע הבא. חשוב שנקפיד על המתווה".

האזינו לריאיון עם ד"ר אורלי גרינפלד