אילוסטרציה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הורים מירושלים נעצרו בחשד להתעללות בבנם התינוק

צלקות, שברים ונשיכות: מעצרם הוארך בחמישה ימים, חשד לאלימות כלפי ילדים נוספים
ורד פלמן
03 במרץ 2021
09:11
עודכן ב 15:05

זוג הורים מירושלים נעצרו אמש (רביעי) על ידי המשטרה בחשד להתעללות בבנם הפעוט שאושפז בבית החולים הדסה הר הצופים בעיר. מעצרם הוארך בחמישה ימים. מהחקירה עולה חשד לאלימות כלפי שלושה ילדים נוספים. לאם תיערך בדיקה פסיכיאטרית.

מהדיון בהארכת המעצר עולה כי הפעוט הובא על ידי אביו כבר ביום שבת לבית החולים. התינוק הובא על ידי האב לבית החולים עם חבלות נרחבות הכוללות שבר בגולגלות ובכתף, סימני נשיכה, צלקות על כל הגוף, שטפי דם מתחת לעיניים וסימני הזנחה.

המשטרה חוקרת חשד לאלימות גם כלפי שלושת הילדים האחרים, בין היתר מכיוון שנרשמו ביקורים חריגים שלהם בבתי חולים. השופטת עדי בר-טל ציינה כי הבן הבכור הובא מחוסר הכרה לבית החולים  כשהיה בן חמישה חודשים. עוד ציינה השופטת כי קשה לקבל את גירסתו של האב כי החבלות בתינוק נגרמו כתוצאה מאלימות של אחיו.

עו"ד ריאד סוואעד, שמייצג את האב החשוד בהתעללות מטעם הסניגוריה הציבורית, אמר כי "האב משתף פעולה עם החוקרים, מסר גרסה להשתלשלות האירועים ומכחיש בתוקף את החשדות. לאור המקרה הוא נמצא במצב נפשי קשה ומתפלל להחלמתו של בנו".

המשטרה פתחה אתמול בחקירת המקרה בעקבות דיווח שהתקבל מבית החולים שבו מאושפז הפעוט בן השנתיים מזה מספר ימים, על כך שהוא סובל מחבלות קשות בגופו. עורך דינו של האב אמר לכאן חדשות כי הוא מכחיש את המעשים וכי לדבריו האח הגדול של הפעוט - כבן 4 - הוא שהרביץ לאחיו הקטן.

אמש נעצרו הוריו של הפעוט, תושבי העיר העתיקה, בחשד להתעללות בבנם והם הועברו לחקירה שבסיומה נכלאו ובמהלך היום תבקש המשטרה מבית המשפט להאריך את מעצרם. לזוג יש ילדים נוספים, ולפי שעה אין חשד להתעללות בילדים אחרים.